Leden 2012

Pro Stellu

29. ledna 2012 v 10:08 | KonvalinkaB |  Winx club
photo edited for free at www.pizap.comDoufám že se líbí a budeš plně activní Stello!

Stella+Brandon+pixie

26. ledna 2012 v 16:43 | KonvalinkaB |  Winx club
Oblíbená víla Stelly.Jmenuje se Stella.Její partner je Brandon.A je tu i její malá pixie lásky Amora.Amora je vážně nádherná.Stella je sluníčko (Brandonovo i Winx clubu).Protože vládne mocí světla a tepla.photo edited for free at www.pizap.com

Flora a Helia

24. ledna 2012 v 16:47 | KonvalinkaB |  Winx club
photo edited for free at www.pizap.comObrázek je s mojí oblíbenou vílou (Flora) jejím partnerem (Helia) a její spřízněnou pixie (Brepta).Flora je moje nejoblíbenější víla z WINX clubu.Napište do komentářů jak se vám obrázek líbí.Děkuji KonvalinkaB

stránka

24. ledna 2012 v 16:16 | KonvalinkaB
JsiMyspace Counter na stránce tohoto blogu.Gratuluji!Prosím pokud budeš 100,200,300,400 atd...napiš do komentáře a pokud máš myfreefarm nebo howrse získáš tam dárek!Tak pá

přihláška

24. ledna 2012 v 14:43 | KonvalinkaB |  Winx club
Tady je takový malý blogový klubík.Je to WINX club.Vyber si jaká chceš být víla (nesmí být přeškrtnuté)a napiš přihlášku do komentáře.Já sem víla jménem Flora,takže ta už je ze seznamu vyškrtnutá.
Holky z clubu WINX:Flora,Musa,Tecna,Layla,Bloom,Stella a přihláška: (ty slova vedle ) vynechej a napiš tam to co tam to slovo pažaduje!)
1)víla(její jméno)
2)její kluk (toho co má ráda)
3)to co má víla nejraději (je to většinou to čím vládne)
4)kolik chceš aby jí v tomto clubu bylo (13-14 let)
5)tvoje jméno pod kterým budeš psát komentáře
A tady je moje přihláška do clubu WINX a takto by měla vypadat:
1)Flora
2)Helius
3)květiny
4)13
5)KonvalinkaB
tak prosím přidejte se do clubu WINX a napište přihlášku do komentáře. Ale ten kdo nepůjde na můj blog 1 týden a nenapíše komentář do clubu WINX tak již v clubu není.Tak prosím uložte si odkaz tohoto blogu.A pokud se přihlásíte do clubu a já to schválím již si nemůžete přeměnit vílu!!Takže si to rozmysleteMrkajícíProsím přihlaste se díky a až tu bude více lidí tak vám napíšu pravidla.

Klubík

23. ledna 2012 v 12:55 | Konvalinkab-barunka0505 |  Howrse
Ahoj,rozhodla sem se že budu vlastnit klubík Usmívající se.Ten kdo má howrse ať se přidá.Klubík vznikne asi za týden až budu předělávat prezentaci Smějící se.Každý měsíc si chci (pokud je čas)udělat novou prezentaci. Už se těším že se přidáš.V klubu budou i nejrůznější dárky Mrkajícía za vstup platit nemusíš jako u nějakých klubů.Brzy vznikne,bude v mé prezentaci,i na tomto blogu. Bude v rubrice "howrse" jako tento článek.Máte se na co těšit.Zatím pěkný den ahoj

plemena-shétlandský pony

23. ledna 2012 v 10:52 | KonvalinkaB

Shétlandský pony

Shetlandský pony je druh koně původem ze Shetlandských ostrovů,vzdálených asi 160 km na severovýchod od Skotska, ležících na stejné severní délce jako Grónsko.Nepříznivé podmínky na severu a nekvalitní pastva dali vzniknout velmi odolnému plemenu. Popis: je menší než všechna britská plemena. Postavou je malý, ale velmi silný - asi se dá říct,že je jeden z nejsilnějších koní světa vzhledem ke své velikosti (unese v sedle klidně i dospělého muže). Ceněnou ochranou proti nepřízni počasí je jeho bohatá hříva, ohon a také srst, která v zimě narůstá dvojnásobně hustá. Využití:Tento koník se vyváží do celého světa. Patrně nejvíce se jich chová v Nizozemsku, i když velmi veliké chovy s vlastními plemennými knihami můžeme nalézt v USA, Kanadě i ostatních evropských zemích. Využívá se i ke křížení. V Severní Americe ovlivnil společně s hackney ponym vznik amerického shetlanda, a s appaloosou zase vývoj amerického ponyho. V Argentině se shetland podílel na vzniku miniaturního plemene falabella.

Původ

Shetlandský pony je pojmenován po Shetlandských ostrovech vzdálených asi 160 km na severovýchod od Skotska, ležících na stejné severní délce jako Grónsko. Dostal se na ostrovy před 2000 roky s norskými osadníky a zde se v drsných podmínkách stal nejmenším a nejotužilejším poníkem na světě. Později se rozšířil do jiných států. Pochází ze Skotska a Evropy.

Povaha a stavba těla

Shetlandský pony je inteligentní, avšak tvrdohlavý. Reaguje na správné vedení, proto se nehodí pro nezkušeného jezdce (dítě). Dosahuje výšky v kohoutku od 102 cm do 107 cm, do chovu jsou zařazováni jen poníci do 100 cm[1]. Shetlandští poníci jsou viděni ve všech barvách až na strakáče. Mají malou hlavu s širokým čelem, malýma ušima a poměrně širokou hubou. Silné a hluboké tělo má krátký hřbet a záď je široká. Na svou postavu je velmi silný - je to jedno z nejsilnějších a nejodolnějších plemen vůbec i přes jeho malý vzrůst. Má jisté rovné kroky s vysokou akcí, a to i v hrubém skalnatému terénu.Kopyta jsou malá a pevná. V zimě shetlandům naroste dvojnásobně hustá srst, která je chrání proti mrazivému podnebí Shetlandských ostrovů. Srst má ochranou vrstvu, která brání kůži před namočením - odolává jak dešti, tak i sněhu. Hříva s ocasem je velmi hustá. Tento pony sežere cokoliv, na co přijde; většinou potřebuje rázné zacházení, jinak by se mohlo stát, že bude neovladatelný.

obrázky-německý ovčák

21. ledna 2012 v 11:26 | KonvalinkaB
náhled obrázku náhled obrázkunáhled obrázku Jsou krásní že ano?

plemena-německý ovčák

21. ledna 2012 v 11:23 | KonvalinkaB
Německý Ovčák
Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější plemeno psů na světě a nejrozšířenější služební plemeno - v podmínkách ČR se používá k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech.
Historie
Německy: Deutscher Schäferhund, anglicky: German Shepherd Dog (GSD). V době svého vzniku se používal hlavně jako ovčácký pes. Oficiálně uznané plemeno existuje od roku 1899, kdy byl uznán jeho standard jako samostatného plemene. Na počátku 20. století bylo už toto plemeno v Německu velmi oblíbené a šířilo se do okolních zemí.

Vzhled

Hlava německého ovčáka
Je to silný, středně velký pes, s velmi dobře vyvinutou svalovou soustavou. Kostra německého ovčáka je hodně silná a pevná. Výraz v obličeji je živý, pozorný. Hlava je suchá, přiměřeně široká. Uši pevné, vysoko nasazené, rovné-vztyčené (u štěňat až do věku 8 měsíců mohou být ještě svěšené). Ocas je dlouhý, hustě porostlý srstí, v klidu svěšený dolů. Chrup dobře vyvinutý, zdravý, plný počet zubů, nůžkový skus. Oči středně velké, mandlovité, šikmo položené. Barva očí pokud možno tmavohnědá. Krk je silný, svalnatý, středně dlouhý. Kohoutek vysoký, Linie hřbetu od kohoutku mírně upadající až ke špičce ocasu. Hrudník hluboký, ne příliš široký. Tlapky kulaté. Německý ovčák pro podmínky registrovaného chovu je kontrolován na dysplazi kyčelních kloubů. Přípustné hodnoty pro další chov jsou: 0 - negativní, 1 - téměř negativní, 2. stupeň - ještě přípustný.

Chování

Toto plemeno vyniká zejména ve sportovní a praktické-služební kynologii. Kvůli jeho všestrannosti a učenlivosti se také občas používá při psích sportech (agility, aportování, atd.). Německý ovčák je pes vysoce učenlivý a poslušný, odvážný, nedůvěřivý, věrný, neúplatný, ochotný a neúnavný. V obecném povědomí panuje názor, že jsou němečtí ovčáci agresivní, ale odborná literatura a zkušenosti tvrdí opak. Případná agresivita je způsobena ve většině případů špatnou výchovou. Německý ovčák velmi dobře snáší studené počasí, je vhodný i do města, je snadno cvičitelný a je to dobrý hlídač. Celoročně může být venku, potřebuje dostatek pohybu.

Využití

Německý ovčák se uplatňuje po celém světě v policejních, záchranářských, vojenských i společenských službách. Původně také jako pastevecký pes se však dnes už téměř nevyužívá. Německý ovčák je pes velice energický, aktivní a vytrvalý, proto se uplatňuje spíše jako partner policistů, horské služby, záchranné služby, vyšetřovatelů hasičů a také jako společník výborný osobní hlídač a "sportovec" pro účast na závodech z výcviku, výstavách, kde je také požadována jejich fyzická vytrvalost.
SchH je zkušební řád klubu německého ovčáka platný od 31. 12. 2005. Tomuto zkušebnímu řádu přísluší zkoušky SchH 1, 2, 3 (zkoušky 1., 2., 3. stupně), SchH A (zkouška stupně A), FH 1,2 (zkoušky psa stopaře), BH (zkouška doprovodného psa). Stejně jako u jiných řádů mají tento řád a zkoušky, které obsahuje určitá daná pravidla a ustanovení, rovněž podmínky účasti psa, kam patří i věková hranice a míra obtížnost.

Nevinnost

20. ledna 2012 v 18:12 | KonvalinkaB
Měla jsem dědu,no vlasně ani ne,když bylo mamce 2 roky tak umřel a umřel kvůly komunizmu.Umřel kvůly tomu že bojoval za to, aby v Česko mohla být volná země... A za to šel do vězení.Když se vrátil tak poněm zase chtěly aby šel do vězení a on se objesil.Byl nevinný. Vlastně byl vinný zato že bojoval za svobodu.A zato musel zemřít.I když je člověk/zvíře/věc nevinný musí platit.Navždy díky dědo!Navždy na tebe bude vzpomínat!

Club JAK

19. ledna 2012 v 16:01 | KonvalinkaB |  Howrse
Club JAK=Klub Chovatelů a Koní
Vedoucí:liška2000
Rádce:Mat+ver
Rádce2:hghl
Členové:liška2000,Mat+ver,hghl,barunka0505,drumonik,jalo,MIŠELKA,myšička2001,Klara Sk a ještě více členů...Je jich tam 10.
Výhody:Každý kdo je v clubu 30 dní dostane dárek-jednorožce za 5000 equus!
Napiš liška2000 a budeš v clubu...Už neplatí již je tam více jak 10 členů!
Je to úžasný club sou tam soutěže,dárky atd.Právě probíhá soutěž o nejkrásnějšího koně a já přihlásila Bellu.

Plemena-anglický plnokrevník

17. ledna 2012 v 14:06 | KonvalinkaB

Anglický plnokrevník

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Anglický plnokrevník (zkratka A1/1) je nejrychlejší koňské plemeno, rychlost je jediné kritérium pro zařazení do chovu. Byl vyšlechtěn v Anglii v 18. století. Předky anglického plnokrevníka jsou hřebci Darley Arabian, Byerley Turk a Godolphin Barb.[1] Anglický plnokrevník má uzavřenou plemennou knihu - tzn. že do plemenné knihy může být zapsán pouze kůň, jehož oba rodiče jsou v plemenné knize anglického plnokrevníka.
Podílel a podílí se na zušlechťování mnoha dalších plemen. U nás se chová např. v Napajedlích nebo v Mimoni.
EXTERIÉR
Anglický plnokrevník je kůň vysoký, štíhlý s dlouhým, mírně klenutým, nízko nasazeným krkem, výrazným kohoutkem, nezbytný je dlouhý a široký hrudník. Tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, samotná srst je hedvábně jemná. Výška nesmí přesáhnout 170 cm. Anglický plnokrevník (A1/1) se vyskytuje ve všech základních barvách. Anglický plnokrevník se hodí i do terénu, pro delší vyjížďky. Jeho cval je velmi pohodlný a rychlý. Řadí se mezi velice inteligentní koně a dokáže být věrný.

Historie plemene

Na britských ostrovech se koně chovali už od dob Keltů. Po Válce růží byl na konci 15. století v Anglii kritický nedostatek koní, tak jejich vývoz král Jindřich VII. zakázal. Jeho syn Jindřich VIII. začal podporovat dovoz zahraničních koní, především španělských, dokonce nařídil šlechtě a církevním hodnostářům, aby - podle hodnosti - musela vlastnit určitý počet jezdeckých koní. Také založil hřebčín v Elthamu, kde choval nejen těžké a pomalé rytířské koně, ale i tzv. running horses, kteří sloužili jako koně poštovní a lovečtí. Jindřichova dcera Alžběta I. si kvůli rozvoji chovu těchto koní povolala neapolského experta - Prospera d'Osmu a založila hřebčín v Tutbury.
Na začátku 17. století byl rychlý a ovladatelný kůň chovatelskou prioritou, hlavně kvůli kočárové dopravě. Velmi žádaní (ale těžko dostupní a drazí) byli orientální koně (např. arabský plnokrevník), během občanské války mnoho z nich na čas zmizelo, ale protože je potřeboval i Oliver Cromwell, dovozy pokračovaly. Za vlády Karla II. byli pro chov velmi významní James d'Arcy - vedoucí královských hřebčínů - a vrchní podkoní John Fenwick, který přímo od beduínů přivezl celé stádo arabských klisen, tzv. Royal Mares, které se staly nejdůležitějšími pramatkami anglického plnokrevníka; vliv na chov mělo i budování nových dostihových drah.
Darley Arabian
Na konci 17. století byla Evropa napadána Turky, jejich hřebec Byerley Turc, ukořistěný Robertem Byerleyem v roce 1687, se stal prvním z hřebců - zakladatelů A1/1. Druhým je Darley Arabian, dovezený v roce 1704 ze Sýrie; třetím Godolphin Barb, darovaný francouzskému králi a později prodaný do Anglie. Z těchto tří praotců pochází všichni dnešní plnokrevníci.
Chov pokračoval a rostl s popularitou dostihů. Kvůli různým podvodníkům bylo potřeba zaregistrovat původy dostihových koní, tak vznikla Všeobecná plemenná kniha (General stud book), její první část vznikla už v roce 1791 (předmluva), pak byla několikrát přepracována, za první díl se považuje verze z roku 1808. Další díly od té doby vycházejí pravidelně. Na tuto Všeobecnou plemennou knihu navazují všechny národní, včetně české.

achal

15. ledna 2012 v 12:07 | KonvalinkaB
náhled obrázku náhled obrázku náhled obrázkunáhled obrázku
náhled obrázku Toto jsou obrázky koní plemene achaltekiský kůň

achaltekinský kůň

15. ledna 2012 v 12:04 | KonvalinkaB
Původ a historie
Achaltekinský kůň je znám nejméně tři tisíce let a podle některých odborníků je nejstarším čistokrevným plemenem na světě. Středověcí kočovníci ve sředoasijském Turkmenistánu pečovali o tyto tvrdé a vytrvalé koně jako o poklad a jednali s nimi jako se členy rodiny. Toto plemeno výborně snášelo i tvrdé pouštní podmínky, nedostatek krmiva a extrémní výkyvy počasí. V roce 1881 se Turkmenistán stal součástí Ruské říše a achaltekinští koně byli nadále chováni v Rusku. Jméno plemene je odvozeno od turkmenského kmene Teke, který žil nedaleko achalské oázy. V současné době je achaltekinský kůň znám jako vynikající sportovní kůň
Stavba těla
 • Malá ušlechtilá hlava.
 • Dlouhý, tenký, vysoko nesený krk.
 • Vysoký kohoutek.
 • Hluboký, úzký hrudní koš.
 • Dlouhý hřbet.
 • Dlouhý, úzký, štíhlý trup, atletická stavba těla.
 • Dlouhé štíhlé
 • Svalnaté nohy
Vzhled a charakteristika
Oko mandlového tvaru. Jemná srst s kovově zlatým leskem. Zbarvení může být hnědé, šedé, černé, plavé, kaštanové nebo zlaté. Plavný hladký chod
Využití

Jezdectví

Skokové disciplíny, drezura a vytrvalostní závody.
Tělesné proporce

Výška

 • 150-162 centimetrů

Původ

 • Turkmenistán, Asie

Temperament

Achaltekinský kůň je často označován jako "kůň jednoho pána". Je oddaný, ale může být i tvrdohlavý, pokud něco nechce udělat.

Charakteristika plemene

Je to štíhlý kůň vysoký asi 154 cm (klisny 152 cm), obvod hrudi měří 167 cm, obvod holeně 18,9 cm. Má nápadně vysoko nasazený krk. Je velice odolný vůči horku a vytrvalý. mívá dlouhý hřbet i krk, plošší hrudní koš, méně klenutá žebra, velmi tenkou kůži a jemnou srst. Zbarvení může být hnědé, ryzé, plavé nebo palomino, mělo by mít zlatavý nádech, vyskytují se bělouši, vraníci i cremella. Všechny chody jsou plavné. Jeho cval je unikátní mezi ostatními plemeny, je plynulý, bez otřesů a houpání.[1]
Turkmeni je krmí stravou bohatou na bílkoviny, např. vojtěškou, hrudkami ovčího tuku.
Využití achaltekince je široké - od dostihů přes vytrvalostní ježdění až po parkury a drezuru. Je to kůň, který potřebuje svého jezdce a není vhodný do jízdáren, což je možná příčinou toho, že mnohá literatura o něm tvrdí, že je neovladatelný.

Úspěchy českých chovů

 • Rok 2008
  • Klisna Jana-Jan Evropskou šampionkou v kategorii ročních a dvouletých klisen
  • Shaitan Shael Evropský šampion v kategorii tříletých a čtyřletých hřebců
  • 14. 6. - Cena Boinou - první Achaltekinský dostih mimo Rusko a Turkmenistán

Pro kamarádku..

15. ledna 2012 v 12:00 | KonvalinkaB
photo edited for free at www.pizap.comTo je pro mou nejlepší kamarádku Blanču...

Obrázky-arabský plnokrevník

13. ledna 2012 v 8:31 | KonvalinkaB
http://data.mojezoo.cz/ir/mojezoo/images/Gallery2Module/CreatureModule/00/02/98/30/fgdfggdfgdfgdfg.igallery.image0000013--c340xc300--logo--server-koniccicz.jpeg

Plemena-arabský plnokrevník

13. ledna 2012 v 8:27 | KonvalinkaB

Charakteristika


Arabská krev je hlavní a dominantní složkou krve anglického plnokrevníka a měla rozhodující vliv i při zvyšování kvality bezpočtu dalších plemen. Odolnost, vytrvalost arabů spojená s výbornou povahou, ohnivým temperamentem a vynikajícími chody je stále úctyhodnou kombinací. Mezinárodní chov Arabů, rozšířený po celém světě, kontroluje a registruje Arab Breed Society. Často je používán ke šlechtění a zušlechťování jiných plemen, je také dobrým jezdeckým a dostihovým koněm. Křížením tohoto plemena s Berberem vznikl např. Anglický plnokrevník a mnoho dalších plemen. Arabský plnokrevník se dokáže přispůsobit jakémukoli životnímu prostředí a klimatu a dovede přežít i na velice chudé stravě, mnozí jedinci jsou však značně nároční na čistotu vody. Je neuvěřitelně vytrvalý a s jistotou se dokáže pohybovat i po nerovném terénu. Je nadán neobyčejně pevným zdravím a vysokou inteligencí, což ho činí zcela výjimečným. Obvykle bývá mírný a přátelský, ale může být také vznětlivý až neurotický. Díky své ekonomické akci, která je přímá, volná a nízká, dokáže nést i značnou zátěž na velké vzdálenosti.
Využití
Je možné s ním závodit, a ačkoli jeho akce není ideální pro drezuru nebo skákání přes vysoké překážky, je schopný zúčastnit se soutěží v jakémkoli odvětví jez. sportu. Vynikající je zejména na dálkové ježdění nebo vytrvalostní závody. Arabové se často také předvádějí na nejrůznějších přehlídkách, jak pod sedlem, tak z ruky. Nicméně jeho hlavním použitím je obvykle křížení s jinymi plemeny. Jedním z výsledků křížení je Angloarab (a jeho různé typy), uznaný za samostatné plemeno

Historie

Arabský plnokrevník je nejušlechtilejším čistokrevně chovaným plemenem koní na světě, což dokládají zprávy už z doby 2500 let před naším letopočtem. Do Evropy se arabové dostali poprvé v době muslimské invaze v 8. a 9. století. Pochází z Arabského poloostrova resp. ze Severní Afriky a blízkého východu - zejména z Egypta, kde byl po tisíciletí chován Beduíny bez přimísení cizí krve.

[editovat] Vzhled

Arab je menší, dobře osvalený kůň s jemnou kostrou. Krátká, jemně utvářená hlava má prohnutý (štičí) profil, mezi očima je lehce vyklenutá. Uši jsou pohyblivé, úhledné, lehce zahrocené, oči velké, jasné, s inteligentním výrazem, malé chříbí se širokými nozdrami je pokryto sametově jemnou srstí. Srst, hříva a ohon jsou hedvábně jemné. Plece mohou být poněkud strmé, ale přiměřené ke krátkému hřbetu a hlubokému a širokému hrudníku. Mimořádnou pohyblivost hlavy zaručuje mitbach, zvláštní úhel, pod kterým je hlava připojená k hrdlu. Krk je dlouhý, elegantně prohnutý, kohoutek spíše plochý. Na rozdíl od ostatních plemen má arab jen 17 párů žeber, 5 bederních a 16 ocasních obratlů ( ostatní plemena 18-6-18), proto má krátký hřbet, plochý kříž a vysoko nesený ocas. Štíhlé, dlouhé, suché nohy mají bezvadné klouby, jasně patrné šlachy, šikmé spěnky a tvrdá, pěkně utvářená kopyta. Zadní nohy bývaly u arabů slabší, ale moderní typy je mívají obvykle dokonalé. Výška v průměru 150 cm.

Pomsta

12. ledna 2012 v 14:58 | KonvalinkaB
Říká se že je POMSTA sladká... I to je možné ale jen pro někoho, já se mstít nechci ale i chci záleží na tom co udělá... Ale jedna holka ve škole (Anna) mě vážně vytáčí, jenže no... Znáte to Mrkající. Takže pro mne většinou pomsta sladká není ale pro někoho ano.

Řekni NE!

11. ledna 2012 v 18:00 | KonvalinkaB
photo edited for free at www.pizap.comPokud souhlasíš dej si to na svůj blog nabo do prezentace ne howrse! A řekni STOP týrání zvířat! Taky je to bolí a mají city jako vy! Již nechtějí být ´jenom hračkou kterou nikdo nemá rád! Prosím dej si to všude kde budeš moci vždyť nic neudělaly a mají zato být týráni? NE! Tak vám štěně rozkousalo bačkoru..No a? Chce si hrát! Je přece malé a má nárok na hru jako vy! No tak vám kočka počůrala koberec... Asi už potřebuje chtělo by ji pustit ven a ne ji za to mlátit! Řekni Ne a přidej se k nám "Ochráncům zvířat"!

Objednávky...

11. ledna 2012 v 16:10 | KonvalinkaB
No tak jak sem slíbila do komentářů prosím pište svoje objednávky dělám: hýbající se avatary,avatary s animací,různé upravené obrázky,tex na avatar/obrázek,nadpis jen text,velký nadpis s obrázkem a textem, okénkovou prezentaci 3 okénka a můžu udělat i více těch prezentací takže třeba 9 okének atd., chci za to věc kterou mi nabídnete (je to naváws klidně trus) takže do komentáře napíšete: 1.To co chcete, 2. co mi za to dáte a jak se jmenujete na howrse a tak mi napíšete přesně to co chcete tak prosím pišteMrkající