Květen 2012

Další vtipy!

30. května 2012 v 13:50 | KonvalinkaB |  Něco pro zasmání
To je hrozné počasí, paní sousedko. Máte pravdu, a co teprve to bláto! Pět chlapců sem musela vykoupat, než sem zjistila který je můj!

Mami, můžu se dívat na televizi? Ano Pepíčku, ale nepouštěj ji.

Říká malý Pepíček tatíkovi: Tati, já už nechci do bazénu. A proč Pepíčku? Já už nemám žízeň.

Babička jde po cestě s krávou. Zeptá se ji turista: Tak co, babi, dává mléko? Houby dává, tahat ho z ní musím!

Pan Zornička se svěřuje svému sousedovi: Náš pes honí všechny lidi na kole, co mám dělat? Seberte mu kolo!

Paní učitelka se ptá Pepíčka: Pepíčku co uděláš když uvidíš na přechodu starou paní? Nevím. A co uděláš když uvidíš zloděje jak vykrádá auto? Taky nevím. Tak se zeptej doma Pepíčku. Přijde Pepíček domů a ptá se: Tati, co udělám když uvidím starou paní na přechodu? Pomůžeš ji Pepíku. A co udělám když uvidím zloděje vykrádat auto? Zavoláš na něj policii. Přijde Pepík do školy a paní učitelka se ho zepta: Co uděláš když uvidíš na přechodu starou paní? Zavolám na ni policii. A co když uvidíš zloděje vykrádat auto? Pomůžu mu!

3.díl-Strýc Divitio

29. května 2012 v 14:37 | KonvalinkaB
Bylo krásné sobotní ráno. Všichni z Paláce ještě spali. Puk se najednou probudila, venku byl totiž velký rámus. Crrrrr! Aha, už pochopila, někdo určitě zvoní. Puk zakřičela: Už běžííím! Rychle vstala, upravila si vlasy a šla otevřít. Dobrý den, co potřebujete? optala se Puk. Hm, dobré ráno. Já jsem Divitio, bratr krále Oberona. No a tohle je moje žena Luthia a syn Pando. řekl Divitio. Aha, pojďte dál, ale všichni v Paláci ještě spí. Tak, co vám mohu nabídnout? Budete chtít kafe? Ne,ne děkujeme. řekla Luthia. Já ci tatao. ozval se malí Pando kterému byly 2 roky. Dobře pando, uděláme kakao. řekla Puk a zeptala se: A budeš chtít studené, nebo teplé? Studene. Do kuchyně vešla Theada, Oberon a Titania. No, to jsou k nám hosti! Vítám tě, Divitio! Dobrý den Luthio. řekl Oberon. No, ne, ty určitě musíš být malí Pando! vykřikla Titania. Ahoj, bratříčku! No tak jsme tady, jak sem slíbil.dokončil Divitio. To jsem ráda že jste se konečně ukázli. No jo, mi jsme neměli moc čas, stěhovali jsme se do Žlutého hradu, není moc známí postavili jsme ho nedávno. Žlutý hrad? Vy jste se přestěhovali? Proč už nebydlíte v Červeném hradu? Víš, Oberone přeci jak byly ty silné bouřky a prudký déšť. Červený hrad byl u jezera a v ten den co byli ty nejhorší bouřky byla u nás na Červeném hradě povodeň. Povodeň? rozmluvila se konečně Theada. Ale to muselo být hrozné! Strýčku, to je mi moc líto! To nemusí Theado, ve Žlutém hradě je nám líp. Udělali jsme si to tam prostornější, Pando má svůj velký pokojík a na zahradě má velký skákací hrad. Někdy tam určitě přijeď, je to tam pěkné. Jasně strýčku Divitio, ráda tam přijedu, ale asi až o prázdninách. Nebo o víkendu, ale to je asi moc brzy. Theadko, jak jako brzy? zeptala se Luthia. No, já sem měla zlomenou nohu, a doktor mi říkal že nemám moc skákat, teď je měsíc září a já nebudu moc skákat do února. Měla sem nějakou komplikovanou zlomeninu, právě proto sem nemohla do školy ale za týden už budu moct jít. Aha, tak to mi je líto Thedko. Tak se nám pěkně uzrav, řekla teta. Tak, Pando tady je to tvoje kakao. Jéé, detuju. Není za co Pando. No, a Luthio, jak dlouho se hodláte zdržet? No asi tak na 2 týdny, možná na 3. Jak budete chtít. odpověděla Luthia. Tak tady máte snídani! přerušila jejich rozhovor Puk.
Celí den jim uběhl jako voda...

Každodenní šálek čaje

28. května 2012 v 17:15 | KonvalinkaB
Můj každodenní šálek čaje... Nemyslí se to jako co piju za čaj! Nicméně můj každodenní šálek čaje je pečovat o svého 4-nohého mazlíčka (Rozárka). Dále taky miluju jít alespoň na chvilku na blog a na howrse nebo skouknout nějaký díl Winxclubu. Každý den se určitě kouknu na telku, obzvlášť na Simpsonovi. Každý den si tak trochu zamlsám. No, však to znáte, bonbónek... Každý den sním alespoň 1 kousek zeleniny. Tak tohle je můj "Každodenní šálek čaje". Děkuji že jste tento článek navštívili,
KonvalinkaB

O Muse

25. května 2012 v 15:25 | KonvalinkaB |  Winx club
MUSA
Musa je Víla hudby a čerpá energii z hudby, kterou hraje. Má přirozené nadání pro vyšetřování a dobře si všímá drobností, takže se z ní stala přebornice v řešení záhad a v umění porozumět zákeřným nástrahám, které na skupinu chystají čarodějnice.
musa

Společenský a rodinný původ:
Musa pochází z planety Melodie a má zvláštní nadání pro hudbu, jíž se věnuje celá rodina. Nepochází ze šlechtického prostředí, není princezna jako Bloom, Aisha a Stella. Obyvatelé jejího království jsou velmi trpěliví lidé, kteří celým srdcem milují hudbu - téměř to jediné, co znají a mají rádi.
Zvláštní charakteristiky:
Musa se většinou drží stranou, ale to neznamená, že je nabručená. Je jen tolik zaposlouchaná do hudby, že její náladu často určuje to, jakou hudbu právě poslouchá. Skoro to vypadá, že žije ve svém vlastním světě, kde je hudba základním a nejdůležitějším živlem. Je oblíbená, protože svým detektivním instinktem vždycky odhalí všechna tajemství svých přátel. Na druhou stranu s ní její kamarádky mohou mluvit úplně otevřeně a mají přitom jistotu, že jejich tajemství jsou u ní bezpečně ukrytá.
Ve skupině je tak trochu za kluka - podobně jako Bloom je velice odvážná. Její proměnlivé nálady jí však brání být aktivnější.
Je velice chytrá, stejně jako všechny víly, a chce dosáhnout úspěchu za každou cenu. Proto se učí náramně pilně, aby se jednou stala slavnou hudebnicí a dostála tradicím své rodiny - ale hlavně se učí kvůli své matce.
Chyby a slabiny:
Jejím největším záporem je její náladovost, která se řídí podle toho, jaký druh hudby v sobě právě cítí. Její nálady se často mění: někdy je smutná, když v sobě cítí tklivé blues, jindy zrovna srší energií, když má v sobě více taneční hudby, takže její přátelé o ni často mají starost a jen se dohadují, jaký žánr zrovna prožívá. Je typickým příkladem neustálého sebepochybování, které tak často teenagery trápí. Celkem vzato má z celé skupiny nejpodivnější postoje. Působí trvdohlavě, ačkoli taková ve skutečnosti tak docela není. Prostě vypadá, že si žije ve svém vlastním světě.

Obrázky ze Simon´s cat-moje práce

24. května 2012 v 17:40 | KonvalinkaB |  Něco pro zasmání
Tady sem vám nakreslila 6 obrázků z vtipných chvilek videjka Simon´s cat. Můžete si to okopírovat, jelikož je to označené, ostatní obrázky vám nemohu dovolit skopírovat, protože nejsou podepsané.

Kulatá d. značka

23. května 2012 v 14:11 | KonvalinkaB
Tady je návod na výrobu kulatých dopravních značek z papíru. Potřebuješ:
Tvrdou čtvrtku, kružítko, pastelky, tužku,pokud možno pravítko nebo jiné měřítko, lepící pásku a půlku špejle (na jednu značku). Návod na kulatou značku:

Do kružítka nabereš 2,5-3 cm a na čtvrtce uděláš kruh. Značku si pak vybarvíš, vystřihneš ji. Rozlomíš špejli a pomocí lepící pásky nalepíš značku na špejly. A máte hotovo!
Je to lehké, zabere to 5-15 minut. Brzy přidám obrázky jak by měla kulatá značka vypadat. Myslím, že to zvládne každý. Můžete si to vyrobit na nějaký dopravní den, nebo jen tak na hraní atd.
Je spoustu možností jak použít. Pěkný den, a užijte si značky,
KonvalinkaB

Rys ostrovid

22. května 2012 v 14:05 | KonvalinkaB

Rys ostrovid

Rys ostrovid (Lynx lynx) je kočkovitá šelma přirozeně se vyskytující v Eurasii Je největší kočkovitou šelmou Evropy a náleží mezi druhy chráněné Bernskou konvencí. Podle českých zákonů náleží mezi silně ohrožené a chráněné druhy, které nelze lovit.
Na mnoha oblastech svého původního areálu byl vyhuben, někde pak došlo k úspěšné reintrodukci, což je i případ České republiky, kde nyní žije několik malých nepočetných populací náležících ke karpatské populaci, kterou někteří zoologové považují za samostatný poddruh Lynx lynx carpathica.

Vzhled
Rys ostrovid je největší evropskou kočkovitou šelmou, s délkou těla až 120 cm, délkou ocasu až 25 cm, výškou v kohoutku až 70 cm a hmotností až 35 kg (pouze samci, samice jsou menší).Charakteristickým znakem všech rysů jsou trojúhelníkovité uši s černými chomáčky chlupů na konci (tzv. chvostky) a černý konec ocasu, mnoho jedinců má lícní chlupy prodloužené a utvářející licousy.
Zbarvení je velmi variabilní, obecně lze ale říci, že čím dále na sever rys žije, tím světlejší má srst, aby byl co nejlépe maskován v zasněžené krajině. Základní barva jeho srsti je šedá s žlutavým až rezavým zabarvením a s hnědými až červenohnědými skvrnami. Zimní srst je podstatně delší a hustší, s méně výraznou skvrnitostí. Středem hřbetu se často táhne tmavý pás, břicho je zřetelně světlejší až bílé.
Karyotyp somatických buněk sestává z 38 chromozomů se 72 rameny.

Rozšíření a početnost

Svět

Původní areál druhu zahrnoval lesy mírného pásu v celé Euroasii, ovšem systematický lov ze strany člověka a likvidace přirozeného prostředí vedly k jeho výraznému zmenšení a roztříštěnosti a samozřejmě k výraznému poklesu početnosti druhu. V současné době relativně souvislá část areálu tohoto druhu zasahuje ze severní části Ruska až Fennoskandinávie a do Polska. Další rozšíření (zejména po Evropě) je nesouvislé. Větší území s relativně silnými populacemi lze nalézt v Karpatech, na Balkáně a ve Španělsku). Ve zbytku západní a střední Evropy, kde byl rys až na pár lokálních přežívajících populací v 18. a 19. století vyhuben, existují pouze malé lokální populace, většinou nově vzniklé reintrodukcí nebo migrací. V současné době dochází ke snaze o reintrodukci a obnovení populací rysa na mnoha místech Evropy, avšak jde o komplikovaný a pomalý proces, v mnoha místech brzděný až mařený nepřátelským postojem myslivců a pytláctvím. V současné době se odhaduje, že v Evropě (bez Ruska), žije asi 7 500 jedinců, z toho 2 500 ve Fennoskandinávii, 2 000 v Pobaltí a 2 200 v Karpatské oblasti.
V Čechách docházelo od konce středověku k postupnému hubení a vytlačování rysa. V 15.až 17. století byl vybit v oblastech hlavního osídlení (Polabí a dolní Povltaví), v 18. století zanikly lokální a roztříštěné enklávy ve většině pohoří. Poslední životaschopné populace přežívaly na Šumavě, v Českém lese a Krušných horách. Poslední potvrzené výskyty v těchto oblastech pocházejí z let (1814-1830), udávají se i další, u nichž ale existují pochybnosti. Poslední jednoznačně doložený odstřelený rys byl zanamenán na Táborsku (1835), někdy se udává i odstřel z roku 1890 v Dolním Hvozdu na Šumavě.
Na Moravě a ve Slezsku přežíval rys ostrovid déle, mimo jiné i díky migraci nových jedinců ze západokarpatské oblasti. Díky této migraci též nelze určit, kdy přesně zanikla původní populace, většinou se předpokládá, že se tak stalo na přelomu 19. a 20. století a že zastřelení jedinci z let 1912 - 1914 byli zatoulanci ze Slovenska nebo jejich potomci.
Na Slovensku se v karpatských pohořích zachoval a zásluhou úplné ochrany se po druhé světové válce jeho početnost tak zvýšila, že začal pronikat i více na západ, na moravské území.

Návrat rysa a stav k počátku roku 2006

Rys je nejpočetnější velkou šelmou přirozeně se vyskytující na území ČR a vlastně jedinou, která zde zakládá stálé populace. Po roce 1945migrace ze Slovenska vedla k částečnému obnovení rysích populací v oblasti Jeseníků a Moravskoslezských Beskyd. V sedmdesátých až osmdesátých letech došlo k prudké decimaci nejdříve beskydské a posléze i jesenické populace pytláky, nicméně díky jeho omezení a posílení migrace ze Slovenska přežily a částečně se vzpamatovaly. Zároveň došlo v 70. a 80. letech díky reinoprodukčním programů v Bavorském lese a na Šumavě k návratu rysa do Čech. Rysi ze Slovenska se stali základem pro vytvoření těchto nových populací, stejně jako dalších populací v Evropě, kam byli reintrodukováni prostřednictvím ZOO Ostrava a Dvoře Králové n. L (SRN, Rakousko, Švýcarsko a Slovinsko, Francie a Itálie).
V současné době tedy existují na území České republiky tři izolované populace:
V roce 2009 byly objeveny stopy po přítomnosti rysa i v Krkonoších.[2]

Stanoviště

Typickým životním prostředím rysa jsou v našich přírodních podmínkách oblasti smíšených a jehličnatých lesů středních a vyšších poloh, pokud možno s bohatým podrostem a skalními útvary. Při zvyšování početnosti však rys proniká i do oblastí jak horských bezlesí, tak listnatých lesů v nižších polohách, kde se stává konkurentem kočky divoké. Ve střední Evropě se může vyskytovat i v kulturních smrčinách a zemědělsky využívané krajině (pakliže se v ní vyskytují větší lesní celky.

Etologie a rozmnožování

Rys ostrovid
Rys je aktivní hlavně za soumraku, na tichých lokalitách může být k vidění i přes den, kdy se rád sluní. Obyčejně však v průběhu dne odpočívá ve skalních úkrytech nebo v houštinách. Výjimkou je období říje, kdy je ve dne aktivní běžně. Četnost a míra denních přesunů se liší jedinec od jedince, byly zaznamenány i delší než 25 km.
Samec žije samotářsky, jen v době páření se zdržuje se samicí. V tomto období doprovází samici někdy i více samců, kteří spolu bojují. Říje probíhá v únoru a březnu, březost trvá 10 týdnů. V květnu až červnu rodí samice 2-4 mláďata, zpravidla v houštinách, skalních dutinách či pod vývratem. Mláďata se rodí slepá, vidět začnou tak po 16-17 dnech a kojení trvá dva až tři měsíce.[3] Mláďata zůstávají ve společnosti matky až do další říje, matka je zprvu krmí a posléze učí lovit. Pohlavní dospělosti mláďata dosahují mezi druhým až třetím rokem.
Dospělí rysové si vytyčují teritorium, jehož celková velikost závisí na úživnosti prostředí a pohybuje se od několika desítek po několik stovek km². Teritorium se dělí na domovský okrsek (jádro teritoria, které si jedinec značkuje trusem a močí a urputně je brání proti vetřelcům; jeho velikost se v průběhu roku obvykle výrazně mění) a okrajový okrsek. Teritoria dvou samců se zpravidla nepřekrývají (nebo se překrývají jen nepatrně), naproti tomu samec strpí překryv svého teritoria s jedním nebo i několika samičími teritorii.

Lov

Rys ostrovid na své pozorovatelně
Rys není žádný vytrvalý pronásledovatel, na kořist číhá, či se k ní nepozorovaně přiblíží a útočí z bezprostřední blízkosti. Pokud kořist nedostihne několika skoky, nechá ji být (většinou již po několika desítkách metrů, maximálně po cca 100 metrech). K číhání často používá vyvýšená místa, odkud kořist vyhlíží, nejčastěji na okraji houštin. Za denního světla je schopen rozeznat hlodavce na 75 m, zajíce na 300 m a srnce na 500 m.
Úspěšnost lovu závisí na tom, je-li potenciální kořist na rysa zvyklá a na dalších faktorech, obecně se tvrdí, že úspěšnost útoků na kopytníky se pohybuje v rozpětí 20-80 %. Menší kořist je zabíjena kousnutím do hlavy, kopytníci zakousnutím se do hrdla nebo týla a zadušením. Hlavní složkou potravy je spárkatá zvěř, především srnec, muflon či kamzík, méně již jelen či prase. Za významný lze ještě považovat podíl drobných hlodavců a zajíců, příležitostně pak jídelníček doplňují lišky, kočky, ptáci, obojživelníci, hmyz a někdy i hospodářské zvířectvo.

Zacházení s kořistí

Rys zpravidla nezačne žrát hned, lov ho zpravidla vzrušuje a než vzrušení pomine, obvykle si s mrtvou kořistí nějakou dobu hraje, než se do ní pustí. Není velký jedlík, na posezení spořádá 1-2 kg masa, výjimečně až 3,5 kg. Poté kořist často odtáhne stranou a přehrne listím a větvičkami (výjimečně ji i vytáhne na strom). Jeho ochota se k ní vrátit závisí na míře hladu a dostupnosti dalších úlovků: je-li v okolí dostatek neopatrné kořisti (rys se zde vyskytuje krátce, v oblasti jsou kopytníci přemnoženi a dosud si na něj nezvykli), raději jde lovit znovu. Naopak pokud je kořisti málo a lov je namáhavý, vrací se ke kořisti pravidelně. Zpravidla nekonzumuje zdechliny, kořist jiných lovců občas požírá (v Česku prakticky vůbec, neboť na to zde není dost hustá populace šelem, na Slovensku občas ano).

Výzkum

Odborníci NP Šumava zkoumají rysy pomocí vysílaček, které jim připevňují na krk a potom díky nim sledují, jak se rysové pohybují.

Ochrana a ohrožení

Ochrana

V rámci celosvětového červeného seznamu je rys zařazen mezi téměř ohrožené druhy. Bernská konvence jej zařazuje mezi chráněné druhy živočichů, ve směrnici 92/43/EEC je zařazen mezi druhy vyžadující územní ochranu a přísnou ochranu. CITES je zařazuje mezi druhy, se kterými nelze obchodovat.
V České republice je rys od roku 1975 celoročně hájený, případné škody jím způsobené hradí stát (konkrétně krajské úřady). Současná legislativní ochrana vychází ze zákona o ochraně přírody a krajiny č. 114/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů a přílohy I prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č.395/1992: Rys ostrovid je zvláště chráněný, silně ohrožený druh. V novém národním Červeném seznamu je zařazen mezi ohrožené druhy.
Praktickou ochranou rysa ostrovida se zabývají nevládní organizace Hnutí DUHA, Beskydčan a ČSOP. Zejména účinným prostředkem jsou tzv. vlčí hlídky [4] v Beskydech a rysí hlídky [5] na Šumavě.
Rys ostrovid ze Stanice pro handicapované živočichy ČSOP Vlašim

Ohrožení

Přirozené nepřátele rys v přírodě nemá, navzdory přísné ochraně je však ohrožen pytláctvím. Průzkumy mezi českými myslivci ukazují, že pytlačení rysa nejenže má v jejich řadách silnou podporu, ale že je též ve velké míře praktikováno. Jen v letech 1995-2005 bylo prokazatelně upytlačeno asi 60 rysů. Odhaduje se, že pytláctví představuje 80% podíl na mortalitě v rámci šumavské populace. Z anonymních anket mezi myslivci z daných oblastí vyplynulo, že 37 % ví o konkrétním případě upytlačení rysa a 10 % se k pytlačení na rysech přiznalo. Navzdory tomu však dodnes nebyl dopaden ani jediný pytlák.

Romeo

20. května 2012 v 9:06 | KonvalinkaB

Romeo

Romeo je velmi pěkný hřebeček. Romeo má šedomodrou srst a černou hřívu, ocas, kopyta a i očka. Je to velmi pěkný Filly koník který nese číslo 1. Romeo je určitě romantický koníček. Kamarádí se snad se všemi koníčky Filly. Ve Filly městečku má povolání, pracuje v knihově. Bydlí u řeky v krásném domečku.Dům sdílí s Angel, Sofií a Preclíkem. Rád si chodí číst k řece. Občas se jde upravit do kadeřnictví. Je milí, ochotný ale nerad jezdí na výlety. Nejdál kam ho koníci Filly mohli dostat byl rybník Filík který je na druhé straně vesnice. Romeo má rád tmavě modrou barvu, pečenou mrkev a klid. Romeo má rád klisnu Scarlett, a sní o tom že jednou s ní bude mít i malé hříbátko...

Jaké příběhy?

17. května 2012 v 19:33 | KonvalinkaB
Chystám příběhy Filly koníků (Filly svět), Winx clubu (Winx příběhy), Bellasara (Údolí BellaSara) a Littlest pet shop (Petshopácká vesnička,) možná i příběhy ze star stable (StarStable). StarStable nejsou jisté. Každý měsíc budu přidávat k jednomu příběhu. Měsíc květen je měsíc příběhů Filly svět, červěn Winx příběhy, červenec Údolí BellaSara, srpen Petshopácká vesnička a září není jisté. Hlasujte v anketě. Hlasovat se bude do 1.srpna. Pak už hlasy nebudou platit. Díky, doufám že budete hlasovat v anketě pod článkem, vaše
KonvalinkaB

Plemeno:Fríský kůň

17. května 2012 v 15:57 | KonvalinkaB |  Howrse

Fríský kůň

  • Druh: Kůň
  • Velikost: od 155 cm to 165 cm
POVOLENÁ ZBARVENÍ
Vraník100 %

2.díl-první den ve škole

16. května 2012 v 15:28 | KonvalinkaB
PRVNÍ DEN VE ŠKOLE
U Filly v pokoji zazvonil budík. Filly se probudila a vzpomněla si: Dnes jde poprvé do školy! Filly se šla umýt, vyčistit zuby a nasnídat. Stihla i připravit mamince i tatínkovi snídani. Když snídala zazvonil u Lindy budík. Když Linda vstávala zbudil se i Troy. Linda šla Filly připravit snídani a udivila se: Filly, jakto že už si vzhůru? No, já se moc těším do školy! Hlavně na kamarádky. Chci sedět s Tarou. A vyčistila sis zuby Filly? Jasně maminko! odpověděla Filly. Tak už běž Filly. pobídl Filly tatínek. Tak ahoj mami, ahoj tati. Cestou potkala Melody. Ahoj, Melody. řekla. Jé, ahoj Filly. Víš co mám nového? Melody nečekala a odpověď a hned řekla: Sestřičku! Jmenuje se Lori. Je moc pěkná, narodila se před 3 dny. Jéé, to je moc fajn! To řeknu mamince, a půjdeme se na ni podívat. Tak dobře Filly, budu tě čekat. Já chodím oddneška . Moc se těším! To já taky Melody. Filly, podívej, támhle je škola! Filly a Melody vešly do školy. Jé, ahoj Taruško! Budeme spolu sedět? Jasně Filly, držím ti tu místo! řekla Tara. Ahoj, Melody. Nechceš si sednou se mnou? zeptala se Coco. Ne, promiň Coco. Pando chce abych si k němu sedla, a já sem souhlasila. Jasně, rozumím. Tak já si sednu zatím sama. Uvidím kdo ke mě přijde. Ahoj Coco. Můžu si s tebou sednout? zeptala se Magica. Jasně, ale proč si nechceš sednout se sestrou Melody? No, ona by ode mne odepisovala a domluvila se s Cedricem. Jen tak mezi námi Coco, ona ho miluje. Fakt? A koho miluješ ty? zeptala se Coco. Já zatím nikoho. Jasně. Co máme teď za hodinu? Běhaní. odpověděla na Cocinu otázku Magica. Najednou přišel Cedric a hned si sedl vedle Melody. Ahoj Melody! Ahoj, Cedricu. O 15 minut později přišla Willow a Faye a sedli si spolu. Hned po nich přišla i paní učitelka. Ahoj koníci! Já jsem paní učitelka, jmenuju se Bella a je mi 32 let. Jak se jmenujete vy? Ozívaly se jména: Filly, Coco, Tara, Melody, Willow, Faye, Pando, Magica, Cedric. Počkejte, hříbátka. řekla paní učitelka. Kde je Echo a Pixie? Přihlásila se Melody: Prý že jsou nemocní. Aha, dobře. odpověděla paní učitelka. Takže, hříbátka teď máme hodinu běhání. Je to dnešní první a poslední hoina aby jste si to vyskoušely. Pak půjdete domů. Pojďte za mnou, ukážu vám hřiště. Takže, Coco a Melody budou honiči. Ostatní budete utíkat. Až vás chytí, zvednete kopýtko a NEhodiči vás zachrání. Hra bude končit až honiči všechny utíkající pochytají, nebo až zazvoní. Tak 3,2,1, teď! Hráli půl hodiny, a to si pište: Byli pořádně uhnaní. Paní učitělka Bella pronesla: Honiči vyhrávají! Crrrrrrrrrrrrrrrrrr!! Tak utíkejte domů! Mějte se pěkně děti! Nashledanou, paní učitělko! vykřikli hříbátka jednohlasně. Venku už na hříbátka čekali maminky i tatínkové. Hříbátka jim vyprávěla jaký byl jejich školní den, s kým sedí, jakou mají paní učitělku...

Voda

16. května 2012 v 14:36 | KonvalinkaB
Někdy si někdo řekl: Voda je živá. A opravdu, někdy to tak vypadá. Voda se v řece tak velmi hýbe, že to vypadá že je to něco jako rostlina. Ale pravda je uplně jiná. Voda bohužel není živá. Ano, vypadá to tak. Malé děti si to určitě myslí, a tak je sklamu. Voda není živá!

KecFórum

15. května 2012 v 14:22 | KonvalinkaB |  Howrse
Je opravdy velká škoda že zrušily KecFórum. Tak zvané Kecko už nikdy neotevřou protože se nějací hráči nedržely pravidly. Nemohly si počkat na 15-tou hodinu, kdy se psali inzeráty. Teď už nemáme místo kam nějaký inzerát dát. Jenom do prezentace, ale málo hráčů je čte. No tak nějací hráči budou psát na fórum inzeráty, a moderátorky budou mít víc práce. Pravda, kdyby nezrušili inzeráty, nebyla by to taková škoda. Ale to nevymysleli naše moderátorky ale tým OWLIENT...

Ohledně příběhů Filly-DŮLEŽITÉ

15. května 2012 v 14:15 | KonvalinkaB
Příběhy Filly koníků si vymýšlím sama. Byla bych velmi ráda kdyby jste je nekopírovaly. Nebo když už. tak napsali alespoň blog autora. Protože ty příběhy mají autorská práva. V příbězích nebudou obrázky.

BUDU SE SNAŽIT každý den nebo týden sem dávat nové příběhy koníků Filly. V příbězích by měli být všichni koníčkové Filly. Pokud vznikne nová série Filly koníků, nějak je tam postupně přidám. Ne, není to příběh o jedné rodince. Že je ale v 1. díle zámek Taliesin? Přeci každý příběh musí nějak začínat... Tak já doufám,že se sem budeš chodit koukat na nové příběhy ze světa Filly koníků. Přeji pěkný den,
KonvalinkaB

Ukázka grafiky

14. května 2012 v 17:12 | KonvalinkaB |  Howrse
Toto je upoutávka na grafiku ode mne (barunka0505):

1.díl-Malá Lori

14. května 2012 v 16:31 | KonvalinkaB

MALÁ LORI
Vévodkyni Romanticu už 8 měsíců opravdu velmi bolelo břicho. Vévoda Linard o tom věděl, chtěl zavolat lékaře Piltura a Rositu, ale Romantica to nechtěla. Najednou Linard slyšel Romanticu jak velmi volá bolestí: Au, já to nevydržím! To hrozně bolí! No, a co měl dělat, měl o Romanticu strach. A tak zavolal Rositě, a ta už s Pilturem rychle běžela k zámku Taliesin aby zjistili co se Romantice stalo. Než přišli, uslyšela maminku volat Magica která si hrála venku na zahradě a hned běžela k zámku. Po cestě potkala Melody. Melody nevěděla co se děje ale šla s ní.Přišli až k pokoji jejich maminky ale Linard je zastavil. A vysvětlil jim že tam nemohou, že Rosita s Pilturem už jsou na cestě, ať si jdou ven hrát. Na zámecké zahradě potlala Melody Rositu a Piltura a ti se ji ptali: Kde je maminka Melody? Je ve svém pokoji. odpověděla Melody. Tak Rosita s Pilturem šli. No konečně jste přišli Rosito! Vítám tě Pilture, mohli by jste se podívat na Romantiku? Jasně, proto jsme tady. řakl Piltur a přišel k Romantice. Chvilku ji prohlížel a nakonec řekl: Myslím že je to tady, Romantica rodí. Opravdu? No to je hezké, mohli by jste ji pomoci? řekl Linard. Piltur ani Rosita nic neodpověděli. O hodinu později Rosita držela v náručí krásnou Fialovou klisničku, kterou Linard pojmenoval Lori. Romantica ještě ležela v posteli, a v tu přiběhl její dcery. Magica řekla: Mami, tati, ta je nádherná, myslím že je to naše nová sestřička! Ano, to musí být naše sestřička! přitakala Melody. Ano, je to tak holky, přivítejte do rodiny dalšího člena, Lori! Je to fajn, Linarde, konečně mám ty potíže za sebou... Tak, teď jenom odpočívej, Romantico. řekla Rosita a přidala: my už musíme jít, užijte si to, ahoj! Ahoj! přidal se Piltur. AHOJ! vykřikla celá rodinka najednou i u Lori byl slyšet malí náznak...

Několik koníčků filly princess

13. května 2012 v 11:07 | KonvalinkaB
Tady je několik koníci filly princess:
Simba - Kucyki Filly Princess Crystal
Filly Princess DivaDiva
Karus
  • Filly Princess Ekaros
  • Ekaros


O Floře

10. května 2012 v 16:03 | KonvalinkaB |  Winx club

Flora

Flora je Víla přírody a čerpá svoji veškerou energii z květin, rostlin a všelijakých trav. Má hluboké znalosti o všech možných bylinkách, takže se velice dobře vyzná v přípravě kouzelných lektvarů.
flora
Společenský a rodinný původ:
Flora pochází z planety Lynphea. Všichni její obyvatelé jsou mírumilovní a uvolnění, rádi se procházejí po loukách a vdechují vůni květin. Její kvetoucí království je nade vší pochybnost z celé Magické dimenze nejkrásnější.
Zvláštní charakteristiky:
Přes útlý věk se Flora chová z celé skupiny nejdospěleji. Je jednoznačně nejmoudřejší a nejpřemýšlivější ze všech; kdykoli se její přátelé začnou hádat, snaží se jejich spory urovnat. Je pro skupinu velice důležitá, protože ví, kdy v boji proti čarodějnicím vytrvat a kdy se raději zastavit a zamyslet se, jak dál.
Není žádným tajemstvím, že je plachá. Přesto vždycky vyjde najevo, že je z celé skupiny nejlaskavější - a protože moc roztomile mluví, je to znát ještě víc. Má mírnou a společenskou povahu a vždycky se snaží udělat ostatním radost. Je velice pilná, takže se i do učení pustila s vervou. Není vůbec cílevědomá, ale je prostě zvyklá dělat všechno, do čeho se pustí, co nejlépe. Rozhodně je ve skupině ze všech nejpilnější; má ráda čistotu a pořádek, takže mívá uklizeno i v pokoji, který si zdobí květinami a rostlinami všeho druhu.
Chyby a slabiny:
Flora je velice trpělivá a vůbec není marnivá, s jedinou výjimkou: dává si záležet na tom, jakým parfémem se navoní. Je velice roztomilá a tím i trochu naivní, ale protože je zároveň na svůj věk dospělá, vždycky se o sebe dokáže velmi dobře postarat.
Na její planetě jsou tím nejdůležitějším květiny. Proto Floře nijak moc nezáleží na hmotných věcech a na penězích.

Plemeno:Arabský plnokrevník

9. května 2012 v 17:45 | KonvalinkaB |  Howrse

Arabský plnokrevník

Druh: Kůň
Velikost: od 148 cm do 158 cm
Povolená zbarvení

Hnědý bělouš4 %
Vraník4 %
Černý hnědák6 %
Plavák1 %
Hnědák10 %
Světlý ryzák7 %
Játrový ryzák1 %
Tmavý hnědák5 %
Černý ryzák9 %
Červený bělouš2 %
Ryzák10 %
Bělouš17 %
Smíšený bělouš11 %
Myšák1 %
Pstružák12 %