Červenec 2012

18.díl- Layla v nebezpečí

30. července 2012 v 11:16 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Layla v nebezpečí

Hlavní je že jsi se konečně probrala. řekla Musa. Floro, chyběla si nám! řekla Stella. Jo, vy mě taky holky! řekla Flora. A co se teda stalo? zeptala se. Bojovala jsem s Laylou proti Trix a.. Je Layla v pořádku? vzpoměla si Flora. Jo, je Floro. Teď ji vzaly dvě víly ven. řekla Tecna. No, a Brepta.. vzpomínala Flora. Ano, i Brepta je v pohodě, letěla na pixieskou oslavu. řekla Bloom. No, vlastně za Laylou jsme ještě nebyly, tak my ještě přijdem! řekla Bloom. Ahoj, holky! Pozdravujte Laylu! řekla Flora. Jo, budeme, ahoj! řekly Winx. Kiko radši ani za Florou nešel, čekal před dveřmi. Když Winx vyběhly, zatočila se mu hlava a pak běžel za nimi.
Mezitím před zahradou školy Trix pronikly do Alfee a všimly si Layly, ale nikde nevyděly ani jednu vílu, a obzvlášť ne Winx...
Hele, Winx se ještě nevrátily, a nechaly tu ještě nějakou! ukázala Stormy. Máš pravdu, a vypadá že to je ta s kterou jsme bojovaly v lese.. řekla Darcy. Takže je zraněná, nc nemůže dělat, nikdo jí nepomůže. Co ji takhle potrápit? řekla Icy. Mám kouzelné náramky, když si je navlékneš a víla použije kouzlo vztřebáš do něj její magii, ale ne že jim jí vezmeš, jen je hodně zeslábneš! řekla Darcy. Super nápad Darcy! řekla Stormy. No, a tenhle náramek je dost silný, takže kdyby přišly nějaké víly, nic proti nám nezmůžou, spíš se zeslábnou! řekla Darcy a podávala jim náramky. Super. Darcy začni! řekla Icy. Temnota! zavelela Darcy. Layla nemohla nic dělat, vůbec nic neviděla. Darcy luskla prsty a najednou bylo světlo. Když se Layla rozkoukala před ní se objevily Trix. Chachacha, ta chudinka nemůže nic dělat, nemá jedinou šanci! posmívali se Trix. Pomoc! Pomoc! křičela Layla. Winx mezitím zjistily že Layla je stále venku. Nahlédly přes sklo ve dveřích a uviděly Laylu a naproti ní.. Hele, to jsou Trix! ukázala Stella. Ale ne! Laylo! křičela Bloom. Musime něco udělat! řekla Tecna. Kouzelné Winx, Charmix! řekly Winx a přeměnily se. Vyletěli ze dveři zrovna ve chvíly když Stormy chtěla udělat tornádo. Co? řekla Stormy. Cože? Winx? divila se Icy. Nevadí, máme ty kouzelný náramky! řekla Icy. Icy poslala na Laylu led. Bloom ji do toho skočila a řekla: Ohniví štít! Od štítu se to odrazilo rovnou na Icy. Ale ta jen kouzlo vztřebala. Co se to děje?! řekla Tecna. Hned vzala Scaner a naskenovala do něj Trix. Holky, ony naše kouzla vstřebávají! To ne! řekla Stella. Tak to asi nepočítaly s tímhle: Zvuková vlna! řekla Musa a poslala na Stormy. Bohužel nepodařilo se to. Mezitím šla Darcy po Layle. Tovje kamarádky ti nepomůžou,chachacha! smála se Darcy. Layla se začala potit. Najendou se kolem ní rozzářilo světlo. Layla se proměnila do neznáme přeměny. Co, co se to děje? divila se Layla když se na sebe podívala. Icy, co to je? nechápala Stormy. Já nevím, ale cítím moc silnou magii! Copak Trix, kam utíkáte? zeptala se Layla se smíchem. Trix se snažily zmizet. Odletěly zpátky do Mračné věže. Laylo! křičely Winx. Letěly za Laylou. Co je to, co se to s tebou stalo? divily se. Paní ředitelka a učitelé slyšeli hluk a běželi se podívat na zahradu. Jste v pořádku? zeptala se starostlivě Faragonda. Ano jsme, Laylu napadly Trix, vůbec nic jsme nemohly dělat, byly něčím chráněné a Layla se přeměnila... řekla Bloom. Pojďte za mnou, všechny! řekla paní ředitelka...

Prezentace blogu

29. července 2012 v 11:14 | KonvalinkaB |  Deníček

17.díl-Konečně v Alfei

29. července 2012 v 10:45 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Končně v Alfei

Winx a Specialisté nastupovali do vesmírné lodi. Tecna si jako vždy sedla k řídívímu pultu. Stella si sedla vedle Bloom a Musy. Kiko se Bloom uvelebil na klíně a snažil se usnout. Stella byla stejně unavená jako Kiko a tak si taky zdřímla. Najednou loď vzlétla. Už se těším až zase uvidím Laylu a Floru. řekla Musa. Máš pravdu, taky mi chybí. souhlasila Bloom. Riven, Sky, Helia,Timmy, Brandon seděli u řídícího pultu a víl si ani nevšímali. Ani Tecna se nebavila. Jo, Bloom. řekla Musa. Táta má za 2 týdny narozeniny, mysíš že nebude paní ředitelce vadit že na 2-4 dny odjedu ze školy? Myslím že ne, Muso. Ty se učíš celkem dobře, takže by to neměl být problém. řekla Bloom. Hmm, díky. odpověděla Musa ale odpověď se jí nedostala. Bloom? řekla Musa. Pak se podívala přes Stellu a uviděla že Bloom spí. Musa se usmála a zbytek cesty byla potichu. Vlastně, vůbec nikdo s nikým nemluvil. Cesta už nebyla tak dlouhá. Za několik minut byli v Alfei. Tak ahoj! křičeli Winx jedna přes druhou. Bloom si vzala Kiku do náruče. Ahoj, Bloom! křičel Sky. Ahoj! odpovídali Winx. Winx šli rovnou do svích pokojů. Musa si lehla na postel. Bloom šla přes Flořin pokoj a vzpoměla si: Holky, mám tu problém, zapoměly jsme se postarat o ty rostliny! Tecna procházela a slyšela Bloom jak něco říkala, srovnala si to a rychle šla k Floře do pokoje. Ale ne, to ne! křičela. Musa líně vstala z postele a spolu se Stellou šla k Floře do pokoje. Ale ne! zakřičela. To nevadí, holky. Myslím že Flora to pochopí. řekla Stella. Bloom souhlasila: Jo, máš pravdu Stello. Ale poklidit by jsme tu mohli ne? Dobře, Bloom. souhlasila Musa. Ale radši bez kouzel! řekla Tecna. A holky, nezapoměly jste na něco? řekla Bloom. Jo, jasně! Musíme se ohlásit slečně Faragondě! napdalo Tecnu a Winx se hrnuly po schodech do ředitelny. Bloom ještě položila Flořinu květinu na její stolek a běžela za holkama. Najednou si vzpoměla na Kiku a šla zpátky. Ten se chystal kousnou do další květiny. Kiko! řekla Bloom. Kiko se svého úlovku vzdal a běžel za Bloom. Musa zaklepala u paní ředitelky a vešla, za ní šla Stella, Tecna a Bloom. Dobrý den paní ředitelko! řekli Winx jednohlasně. Dobrý den víly. odpověděla Faragonda. Jsem ráda že jste tady, tak, získali sjte ji? Ano, a ještě jsme zjistili Flořino tajemství. řekla Bloom. Opravdu? To je skvělé. řekla Faragonda. Layle už je opravdu dobře, teď tu byla Looma a Clarise a vzali Laylu ven. A Floře se daří taky dobře, myslím že by jste ji mohli navštívit. řekla Faragonda. Super! jásaly Winx. Můžeme jít? zeptala se Stella. Ano, jděte víly. souhlasila Faragonda. Winx šly o patro níž, do nemocnice. Zaklepaly na dveře Flořiného a Layliného pokoje a vešly. U zdi bylo několik židliček a tak si je přisunuli k Flořiné postely. Začaly na ní mluvit, co všechno zažili.. Podívejte! zašeptala Bloom a ukázala na Floru. Flora pomalu začala otevírat oči. C..co.. co se stalo? zeptala se. To je dlouhý příběh. řekla Bloom..

Winx club soutěž!

28. července 2012 v 11:56 | KonvalinkaB
Ahoj! Už několik týdnů přemýšlím o nějaké nové, blogové soutěži. Tak mě napadla jedna taková velmi zajímavá hra od Winx.

V čem hra spočívá?

Kdyby jsi si měla vybrat nějakou novou vílu Winx která by vystoupila v příští řadě Winx clubu... Vymysli svou vlastní vílu Winx clubu! Do komentářů napiš co nejvíce rozvinutý její popis. Pokud budeš chtít, na e-mail: konvalinovabara@seznam.cz mi pošli nakreslený obrázek tvé Winx víly! Můžete poslat i jen odkaz. Vymyslete si vlastní vílu Winx! No, a co pixies a Specialisté? Ty odešli v příští soutěži která přijde koncem září! MMalovat víly můžete na papír ale i na počítačovém programu.

Kam napsat popisek víly?

Pokud nechceš malovat žádný obrázek můžeš mi napsat na e-mailovou adresu která je uvedená nahoře nebo do komentáře. Pokud chceš namalovat vílu Winx můžeš psát do e-mailu (i s popisem) nebo sem do komentářů (i s popisem). Samozřejmě pokud chceš dát vílu do komentáře musíš mít odkaz který zízkáš na www.tinypic.com ve fantazii se meze nekladou! A pozor! Pokud budeš chtít, můžu tvůj obrázek zveřejnit, pokud ne, nechám ho tajný, ale napíšu kdo se zúčastnil.

Co dostanu za výhru?

Každý kdo se zúčastní dostane diplom blogu, pokud odeslal obrázek, diplom bude s obrázkem jeho víly s ostatními Winx. Ten kdo ne, dostane diplom jen s vílami Winx. Od 1. do 3. místa můžete vyhrát na howrse koně, nebo věc z černého trhu v hodnotě 1-2 pasů, a několik komentářů pro váš blog (budete mít větší popularitu). Od 4. do 5. místa můžete vyhrát na howrse hříbě s 8* a několik komentů pro váš blog! Ostatní místa jsou odměnována pouze diplomkem a moná komentem pro blog. A všichni dostanou diplomy, i ti kteří dostanou koně!

Do kdy můžu odesílat návrhy?

Návrhy posílejte nejpozději do 29. listopadu 2012, vyhodnocení soutěže je kolem prosince.

Tady je nějaký ukázkový list, znázorňuje jak nejméně má být víla popsaná:
Jméno: Flora
Věk: 17 let
Moc: Příroda
Postavení: Princezna
Datum narození: 1. března 1988
Místo narození: Linphea
Rodiče: Král a Královna Linphei
Sourozenci: Rosie
Ve vztahu s: Helia
Pixie: Brepta
Zvíře: Coco (kočka)
Záliby: Příroda
Barvy: zelená a růžová
Jídlo: Vše přírodního nebo domácí kuchyně
Zvířata: Motýli, koně a psi
Filmy: Romantické
Boty: Příjemné tenisky nebo sandále
Předměty: Lektvary a botanika
Kouzlo: Spojení moci s Winx nebo urychlení růstu rostlin
Chvíle: Když může být v přírodě nebo trávení času s Winx či Heliusem nebo učení

NEJHORŠÍ
záliby: Jen tak se poflakovat
Barva: Černá
Jídlo: Vepřové maso
Zvíře: Komár
Filmy: Akční
Boty: Vodní boty
Předměty: Technika
Kouzlo: Síla přírody (vyčerpá všechnu svou energii a když se to pokazí bolí jí to)
Chvíle: Když nakupuje se Stellou

Zde jsou zúčastnění hráči:
crazy-lune (na howrse hghlk). Blog: One-crazy.blog.cz vymyslela vílu Alyssu:
ALYSSA
Alyssa pochází z planety Futurs . Její obyvatelé jsou velice vynalézaví . Alyssa je velmi zbrklá a nedočkavá , ale za to se alespoň nemaluje a nedbá na krásu jako třeba Stella . Není královského původu jako Stella nebo Bloom . Její rodiče jsou obyčejní jako například rodiče Tecny nebo Flory a nebo Musy . Alyssa dosud nemá žádného chlapce (specialistu) , ale má svoji Pixie - Fany . Fany je velice pečlivá (na rozdíl od Alyssi) . Je to Pixie vynalézavosti . Alyssa hned pozná všelijaké chyby , ale když nějakou vidí nedá si pokoj a vždy na to upozorní a to někdy vyvolá rozpor mezi holkami z Winx . Alyssa nemá moc v oblibě Stellu protože nesnáší to její věčné pudrování a líčení . Alyssa se nestydí za svůj vzhled ani za nic jiného co dělá ... Alyssa má sílu ovládat pavučiny.
Tady je její obrázek:

O Tecně

28. července 2012 v 10:47 | KonvalinkaB |  Winx club
TECNA
Tecna je Vílou technologie a čerpá energii ze všech technologických a energetických zdrojů. Je z celé skupiny nejvzdělanější a vyniká ve všech vědeckých předmětech.
tecna
Společenský a rodinný původ:
Tecna pochází ze Zenitu, technologického království, kde se všechno soustředí na vědecký pokrok. Její rodiče do ní vkládají velké naděje a Tecna se chce stát nejlepší vílou technologie. Co se týče technologií, její království je z celé Magické dimenze nejvyspělejší; je to svého druhu nový svět, v němž hraje hlavní roli věda, kterou tamní obyvatelé považují za to nejdůležitější. Díky tomu získávají stále nové schopnosti.
Zvláštní charakteristiky:
Výborná znalost vědy pomáhá Tecně sestrojovat přístroje, jejichž pomocí dostává sebe i své přátele z průšvihů. Je velice sebevědomá a vždycky ví, co chce a co nechce, ačkoli to občas její přátele trochu štve. Je tak velmi štědrá a když si někdo z jejích blízkých něco přeje, dokáže ho překvapit nějakým neobyčejným vynálezem, ze kterého mají všichni velkou radost. Hodně spoléhá na vědu a na logiku, což jí někdy brání v prožívání pocitů, ale ke skupině zjevně chová velkou náklonnost.
Je velice cílevědomá a hrdá na svůj původ, což ji žene pořád výše a kupředu; je přesvědčena, že zná správnou odpověď na každou otázku a silně pociťuje tíhu odpovědnosti za to, že má ve všech směrech vynikat.
Chyby a slabiny:
Tecna je velice puntičkářská, chodí všude včas a nesnáší, když na ni lidé musejí čekat. Nikdy nepociťuje příliš velké vzrušení nebo úzkost, protože její pocity jsou omezené. Protože je tak puntičkářská, je vždycky velice dobře upravená, ačkoli její upravenost se hodně liší od Flořiny - je podstatně víc strohá.
Protože se z celé skupiny nejvíce věnuje technologiím, vlastní nejvíc technologicky vychytaných přístrojů. Díky tomu je velice trendy. Není však tak přitažlivá jako Stella.

Prodej věcí z Čt

27. července 2012 v 21:55 | KonvalinkaB |  Howrse
Ahoj, tak jak sem psala v prezentaci na howrse, prodávám věci z Čt za pasy a equus. V rozpise asi nejsou všechny věci z černého trhu, dopíšu je až je budu mít v invetáři a naopak to co nemám, smažu. Tak tady je už ten slavný ceník:
2x černá orchidej- 1 pas nebo 35 000- 50 000 equus
2x krev medusy- 1 pas nebo 80 000- 150 000 equus
2x achillova pata- 1 pas nebo 10 000- 25 000 equus
2x croesova štěsrěna- 1 pas nebo 9 000- 20 000 equus
2x pandořina skříňka- 1 pas nebo 19 000- 50 000 equus
1x heřin balíček- 1 pas nebo 50 000- 150 000 equus
2x heliúv paprsek- 1 pas nebo 25 000- 50 000 equus
1x diova hromová tyč- 40 000- 80 000 equus
1x bonusový balíček- 1 pas nebo 39 000- 60 000 equus
1x phiotino pohlazení- 5 000- 12 000 equus
1x balíček kentaur- 2 pasy nebo 90 000- 190 000 equus
1x poseidonova uzda- 35 000- 55 000 equus
1x plutův pergamen- 8 000- 19 000 equus
1x kus oblaku- 10 000- 30 000 equus
1x5. prvek- 3 pasy nebo 2 pasy a 200 000 equus nebo 1 pas a 500 000 equus nebo 800 000 equus
1x kámen mudrců- 2 pasy nebo 1 pas a 100 000 equus nebo 250 000 equus
1x morpheovi paže- 1 pas nebo 200 000 equus
1x apollonova lyra- 30-45 000 equus
1x hestiin dar- 1 pas nebo 200 000 equus


PS: Pokud chcete věc jen 1x vydělte dvoumi cenu za dvě věci, pasy za věc která stojí jeden pas nechci, takže jen equus. A naopak: Pokud chcete věc 2x (neslibuji že jí mám) vynásobte cenu za jeden kus 2x. Myslím že se vám vyplatí drahé věci z černého trhu kupovat levněji!
Děkuji, budu zde psát jména spolehlivých obchodníků:

16.díl- Novinky O Floře

27. července 2012 v 11:00 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Novinky o Floře

Po cestě do města v Linphei byli všichni uplně ticho. Nikdo s nikým nemluvil, všichni o něčem přemýšleli. Bloom myslela na Floru a Laylu, Stellu zajímalo tajemství, Musa nepřemýšlela, spala, Tecna neměla čas přemýšlet, musela řídit loď jako všichni Specialisté. Rosie nevěděla jak jim má říct tajemství o Floře a tak si stále připravovala nějaký proslov. Kiko si u Bloom na klíně čistil packy a nevěděl proč nikdo nemluví. Najendou se ozval Sky: Jsme tady! Pomalu přistávali a Stella budila Musu. Ta vůbec nechtěla stávat ale nakonec vstala. Všichni se vyhrnuli ven a Bloom se zeptala Rosie: No, Rosie tak, teď kudy? Támhle! ukázala Rosie na květinovou bránu. Všichni se pomalu šinuli do krásné, voňavé květinové brány. Páni, tady to voní ještě víc než u Flory v pokoji! řekla Stella. Všichni se začali smát, a věděli že Stella má pravdu. Když prošli bránou uviděli spousty rozkvetlých stromů, květin a malé jezírko kde plavali ryby. Rosie je vedla po trávě až do takové jeskyňky která byla zarostlá trávou která připomýnala chaluhy. Prošli jimi a uviděli další vchod, stejně zarostlý. Vešli do něj a viděli krásný, velký sál kde byli nanošené pařezy, jako stoličky, nějaký placatý kmen jako stůl a mnoho dalších věcí. Dokonce i válenda která yla no, jakoby dvojpatrová, ale dole nebyla válenda ale zase ta tráva která vypadala jako chaluhy a tam byla skrýž. Rosie si tam ukldala hračky na které byla už velká. Najednou Rosie vzala ceduly a pověsila ji před jedny chaluhy. Bylo tam napsáno, nerušit. Rosie, proč sem dáváš ceduly? Vždyť sem nikdo nechodí! řekl Riven udiveně. Tenhle domek jse postavili s kamarádkama a s Florou, občas sem taky chodí, proto je tu tolik židliček. odpověděla Rosie. Páni, tohle jste postavili sami? udivila se Musa. Jo, jasně, vždyť to nic není! řekla v klidu Rosie. Páni, to je opravdu úžasné! obdivoval Sky. No, tak už k věci ne? zeptala se Rosie netrpělivě. Posaďte se! řekla Rosie velitelsky. Sama si sedla na nejnižžší pařez. Tak už začni! napínala se Bloom.
Flora je princezna této planety. Vědmi ze všech planet které jsou s náámi spojeny jí předpověděly budoucnost. Má být Strážkyně přírody. Problém je v tom že Flora o tom nic neví, a všichni se jí to stydí říct. Teď je nejlepší doba jí to říct. Ona to stále ještě neví, a má být princeznovský bál, přijedou sem všichni naši spojenci, a kdyby zjistili že tu princezna-Strážkyně přírody není, odpojili by se od nás. Bohužel, máme strach že Flora se s tím nesmíří. Je to hodně těžké. Ta paní kterou jste potkali, kde jsme se seználimi to není moje mamka, ani Flory ne. Je to naše služka která je v našem plánu. Pravé rodiče máme na zámku, moc se s nimi nevídáme, Flora a já se našim rodičům klaníme, aby nic nezjistila. Všichni děláme že služka a zahradník jsou naši praví rodiče, ale není to tak. Všichni to ví, jen Flora ne... Vy jste Flory nejlepší kamarádi, mohli by jste jí to říct, ne? zeptala se Rosie nadějně.
Všem spadla pusa. Tolik informací, hlavně Helia byl zmaten. No, samozřejmě Rosie, nějak ji to řekneme, slibujeme, máš slovo Winx! řekla Bloom. Sky začal kašlat. Brandon řekl: Slovo Specialistů taky nemine, máš náš slib! Všichni si plácli do týmu. Moc děkuji, strašně nám pomáháte! řekla Rosie. Teď už se s vámi musím rozloučit a jít to říct všem na naší planetě. Ahoj, všichni, pozdravujte Floru! řekla Rosie a odešla z domku. Ahoj, Rosie! Bylo nám potěšením tě poznat! loučili se všichni. Kiko k Rosie přihopkal a Rosie si ho vzala do náruče. Ahoj, Kiko. zašeptala mu do ouška...

Další zpráva-pes

26. července 2012 v 20:29 | KonvalinkaB |  Deníček
Ach, ten čas se tak pomalu táhne když si vzpomenu na psa...
Když sem tátovi řekla: Tati, já už mám pro něj vymyšlený jméno, bude se jmenovat Cora! No, na tuto větu reagoval že se uvidí po táboře (na který pojedu asi za týden). Já, bych ho tak strašně moc chtěla, to si ani neumíte představit. Vyhrabala jsem si plyšového psa kterého mi dal brácha k narozeninám. Každý den ho češu a hraju si že je opravdovje! Jsi říkám že jsem uplně šílená, ale na druhou stranu... Říkám mu Cora (čti Kora), je asi 20 cm vysoká, strašně chlupatá, má hnědo-bílou srst. Je od firmy Pucci pups, hledala jsem jeho obrázky na internetu , sehnala jsem jiné barvy, ale tu svou ne. Prodává se v taštičce, já mám fialovou barvu a vzorek srdce které je v modré. Uvnitř je vodítko, hřeben (vše v modré) a pes. Je hodně podobný tomuhle, vlasně, nevím ale vypadá uplně stejně, ale má modrou mašli a taška má jinou barvu:
No a teď k tomu mému psovi (ne plyšovému).
Jak už sem psala, chtěla bych aby se jmenovala Cora. Samozřejmě, chci ji od měsíčního štěněte. Nechci aby byla černá, přitahovalo by to na ní slunce. Nejlepší by byla takováhle:
A v dospělosti by to mělo vypadat nějak takhle:
Ano, jak jste mohli uhádnout, je to Kavalír king charles španěl. Snad se vám takováhle barvička líbí. Pokud ne, tak máte smůlu. Hrozně moc ho chci, a doufám že to táta neřekl jen protoabych dala pokoj. A aby mamka taky souhlasila, a i kdyby ne, tak jsme 4 (počítám samozřejmě i Rozárku která se s plyšákem bavila skvěle). Tak pěkný zbytek dne, budu potřebovat štěstí, hlavně vás, aby jste mě podpořili. Vaše KonvalinkaB

15. díl- Přepadení

26. července 2012 v 10:00 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Přepadení

No, vlastně já... nevěděla co má říct Rosie. Ano? zeptala se Bloom. No, radši bych vám to řekla někde kde nás nikdo nebude rušit. řekla Rosie. Rosie? Haloo! Tady nikdo není! řekla Stella. Cože? Takže mi jsme neviditelný? zeptal se Brandon rejpavě. Ne, ale vy to snad slyšet můžete! řekla Stella otráveně. Rosie, no, kde nám to chceš říct? zeptala se Musa. V parku mám udělaný skvělý, velký domeček, tam mě nikdo nenašel, tak tam. odpověděla Rosie. Holky, nechci vám kazit pokec ale máme tu problém. řekl Timmy. O co jde? zeptala se Bloom. Na loď se přilepili nějaké příšery, zbytek jich létá kolem, budeme muset přistát. odpověděla Tecna. Dobře, to zvládnem! řekla Bloom. Timmy, přistaň až řeknu! řekla Bloom. No, tak teď! zavelela a Timmy přistál. Super, jdeme na to, Winx jste připravené? zeptala se Bloom. Jasně! odpověděli Winx jednohlasně. Kouzelné Winx! zakřičeli a proměnili se. Jdeme, ukážeme těm příšerám! řekla Bloom. Bloom, počkej! Půjdeme tam s vámi! nabídl se Sky. Dobře, ale buďte opatrní! řekla Bloom. Rosie, zůstaň tady! řekl Helia. Jo, jasně! odpověděla Rosie a sedla si zpátky na sedadlo. Winx a specialisté vyběhli ven a podívali se nad hlavu. Páni, je jich tu docela dost! řekla Tecna. No, a coteprve ty vedle nás! řekl Riven. Cože? řekla Bloom. Holky, asi se budeme muset přeměnit do Charmixu. řekla Musa a Stella řekla: Charmix! Winx se proměnili do Charmixu. Sky a Brandon zautočili hned na příšery na zemi. Riven vylezl na loď a začal bojovat. Najednou se za jeho zády objevila další příšera ale on ji neviděl. Pozor, Rivene! křikl Helia a pomocí své rukavice svázal příšeru. Díky, Helie! děkoval Riven a pak řekl: Pusť lano! Helia pustil lano a Riven přesekl příšeru. Timmy si vlaz svou pistol a začal střílet příšery ve vzduchu. K Winx se začali přibližovat zemní příšery a Musa řekla: Hudební výbuch! Ale s příšerami to nedělalo vůbec nic. Tak jo, teď já! křikla Stella. Paprsek! Bohužel, příšery vůbec nereagovali. Co to? zeptala se Tecna. Pak vytáhla přístroj a naskenovala tam příšery. Bloom, naše kouzla na ně nezabírají, jsou vůči nim odolní! řekla Tecna a zamyslela se. Bloom řekla: Opravdu? Tak skusíme tohle! Dračí dech! Bohužel, ani toto kouzlo nezabralo. Za tím musí stát Trix, kdo jiný! řekla Tecna. Příšery se blížili blíž a blíž. Holky, a jsme v pasti. řekla Musa. Najednou se příšery přesekli. Co to.. Sky! jásala Bloom. Naše kouzla na ně nezabírají, budete to muset zvládnout sami. řekla Bloom mrzutě. Mám nápad! vykřikla Musa. Co třeba sjednocení? Super nápad Muso! křikla Tecna. Winx vylétli nad příšery. Chytly se za ruce a říkaly: Magické sjednocení! Ze Stelly vyšel žlutý paprsek a přenesl se doprostřed kruhu. Z Musy vyletěla fialová koule a přenesla se doprostřed a tím se spojila se Stellou, z Tecny vyletěla zelená koule a kolem ní poletovali číslam spojila se i se Stellou i s Musou. Z Bloom vyletělo něco v podobě oranžovočerveného draka. Winx se spojily a znovu řekly: Magické sjednocení! Teď! Když to řekli vyletěla velká zelená koule a najednou všechny příšery byli pryč. Super holky! Dobrá práce! fandili Specialisté. Rosie vyběhla i s Kikem a začali fandit. No, co takhle kdyby jsme jeli? nabídla Tecna. Když to řekla Winx se zase proměnily do normálního. Všichni se nahrnuli do lodě, sedli si a jelo se...

Howrse cup

25. července 2012 v 18:10 | KonvalinkaB |  Howrse
Na howrse cup je hodně těžké udržet se v týmu. Teď sem v týmu který si vede velmi skvěle, kdyby teď bylo mistrovství kvalifikoval by se. Bohužel mám málo diamantů, chybí mi 2 000 a nevyloučí mě. Do dnes do večera mám získat všechny diamanty, a pište si že je to záhul. Do 21:00 získat tolik diamantů, ještě ke všemu když moje závodnice už je stará (skoro 20 let) tak teda nevím... Trénuji si černou klisnu a hřebce- smíšený bělouš. Hřebec se jmenuje Lumík, a je otec skoro všech mích hříbat. Myslím že ta černá je jeho dcera, ale nevím. Koně teď nepřipouštím. Pokud mi umře Lady (závodnice) přes 35 let dostanu pas, a to bude super. Škoda že tam není kámen mudrců. Pěknou hru, musím letět jinak to nestihnu, KonvalinkaB-barunka0505

14.díl-Tajemství

24. července 2012 v 10:14 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Tajemství

Winx, Specialisté, Kiko a Rosie vyšli o kousek dál a uviděli nádherný zámek, před branou byla krásná fontána a na ní byla vytesána nějaká osoba. Rosie, co je to za osobu tam na té fontáně? zeptala se Bloom. To je Strážkyně. odpověděla Rosie. Páni, je nádherná! řekl Brandon a Stella si začaa myslet: Aby se mi do ní nezamiloval! Helie šel pořád zasmutněle ale tušil že se tu stane něco nečekaného. Bloom to také cítila. Rosie začala šahat na zvon ale nedosáhla tam. Přišla k ní Musa a zeptala se: Mám zazvonit? Ano prosím. odpověděla Rosie. Musa vzala za provaz a táhla s ním nahoru a dolu. Ozvalo se krásné bimbání, všem se ta melodie líbila. Nikdo nevycházel a tak to Musa zkusila zńovu. Strážkyně si myslela že je to nějaký přelud, protože ji nikdo za 29 let nenavštívil. Když se to ozvalo znovu Strážkyni to nedalo a otevřela dveře. Dobrý den, vy jste Strážkyně? zeptala se obdivně Rosie. Ano, jsem Strážkyně, co tu chcete? Jsme tu kvůli jedné zničené spřízněné květině naší kamardáky. řekla Bloom. Opravdu? Tak pojďte dál, jsem ráda že jste tady, nikdo mě za 29 let nenavštívil! řekla Strážkyně a pustila je dál. Opravdu? Tak to muselo být hrozné! řekl Brandon. Ano, ale už sem si zvikla. odpověděla Strážkyně. Páni! vyhrkla Stella obdivně když vešli do zámku. Je to tu jako v Solárii ale lepší! Takže, teď mi povězte co se stalo. No, naše kamarádka bojovala proti skupině čarodějek a i s Laylou se zranila. Potom můj králíček Kiko šel do jejího pokoje a začal si pochutnávat na květinách a omylem ji rozkousal i tu spřízněnou.. řekla Bloom a Kiko se zastyděl. To zní velice zajímavě, a jak se kamarádka jmenuje? zeptala se Strážkyně. Jmenuje se Flora. Musa chtěla pokračovat s jejím věkem vlasy atd. ale Strážkyně ji vtrhla do řeči. Takže Flora, princezna Linhei... Co, Flora není princezna Linphei, asi si ji s někým pletete. řekla Tecna. Opravdu, Flora je obyčejná dívka! řekl Helia. Ne, je to v pořádku Strážkyně. řekla Rosie. Strážkyně si vzala květináč nasypala do něj trochu hlíny pak vhodila semínko, nasypala trochu hlíny, zalila a řekla kouzelné zaklínadlo: Nechť květina vyroste, a plní radost Floře, ať znovu obživne a splní to co má! Najednou květina začala růst. Za několik minut květina vyrostla a na okvětních lístcích se objevilo písmenko L. Tuto květinu si vezměte, Flora už by měla být v pořádku, její květina zase žije. Pár dní bude trvat než se probere ale probere se. Dávejte na ní pozor. Dejte ji Floře hned vedle potele a nezalívejte jí. Flora ví jak se o ní starat, pak se jí zeptejte. řekla Strážkyně. Děkujeme Strážkyně! řekli Winx a Specialisté jednohlasně. Rosie řekla: Jsem vaše velká obdivovatelka, jste ještě hezčí než si vás pamatuji z knížek! Děkuji,jsi milá, malá holčička, jendou budeš skvělá pěstitelka květin! řekla Strážkyně a odcházela. No, a zase někdy přijďte! řekla ještě Strážkyně. Všichni už opouštěli zámek. Bloom nesla Flořinu květinu a Tecna se zeptala: Timmy, jak jste se dostali až sem? Vždyť Dračí jeskyně.. Timmy ji přerušil a řekl: Ano, Dračí jeskyně byla otevřená, protože jste splnili všechny úkoly. Chvilku jsme bojovali s nějakými monstry a teď jsme tady. No, a jak se odsud dotaneme co nejrychleji? zeptala se Musa. No přece.. Pojedeme po duze! řekla Rosie radostně. Ano, Rosie, za duhou máme naši loď, ta nás přepraví k tvím rodičům. řekl Sky. Všichni si sedli na duhu, Bloom nemohla držet oboje-kytku a Kiko tak řekla Rosie: Rosie, myslíš že by si mohla podržet Kiko? Ano! souhlasila Rosie a Kiko k ní přihopkal. Tak můžeme? zeptal se Riven. Jasně! souhlasili všichni, dokonce i Helia, protože byl šťastný že Flora bude v pořádku. Všichni se rozjeli. Sice nejeli tak rychle jako minule ale líbilo se jim to. Už jste ochutnali duhu, kluci? zeptala se Stella. Cože? zeptal se nechápavě Brandon. Utrhněte si kousek, duha hned naroste! řekla Rosie a utrhla si žlutou. Helie a Sky si hned vzali, Helie modrou a Sky červenou. Riven, ačkoliv uviděl jak si Winx dávájí si utrhl červenou. Mňam, ta červená chutná jako jahoda! řekl s chutí a utrhl další kousek. Rosie utrhla Kikovi zelenou a Brandon s hned vzal žlutou. Tecna podala Timmymu oranžovou protože měl nějaký kyselí obličej. Mňam! vykřikl a utrhl další kousek, tentokrát modré. Blížil se konec duhy a všichni si utrhli další barvy. Skočte! řekla Bloom. Kluci nehápali proč a tak stejně jako minule Winx spadli na zem. Winx tentokrát skočili a nic se jim nestalo. Všichni se začali smát až pak Stella řekla: Vejdeme se tam všichni? No jasně! řekl Brandon a vytáhl ovladač. Zmáčkl nějaké tlačítko a vysunul se zbytek lodi. Tadá! řekl Brandon. Všichni začali nastupovat do lodě a Rosie dala Kiku Bloom. Díky Rosie! poděkovala Bloom. Tecna si sedla vedle Timmyho k řídícímu pultu. Všichni se posadili a jelo se. Rosie, nechtěla by si nám něco říct? zeptala se Bloom...

Další rozhodnutí v příbězích!

24. července 2012 v 9:21 | KonvalinkaB
Takže, zase sem se rozhodla pro jinou vlnu příběhů (doufám že už to bude poslední). Budu psát pouze Winx příběhy, ale pod podmínkou že každý měsíc alespoň k jinému druhu příběhu napíšu jeden článek. Rozhodla sem se tak protože mě Winx příběhy baví nejvíc, a mám k tomu dobré náměty. Snad taky souhlasíte. Výhoda je v tom že Winx příběhy budu psát MINIMÁLNĚ jednou za 2 dny (pokud pojedu pryč tak samozřejmě nenapíšu). Snad se vám změny líbí, vaše KonvalinkaB

Téma týdne-Měsíc

23. července 2012 v 17:29 | KonvalinkaB
Měsíc-planeta
Měsíc je jedna z mnoha planet. Můžeme ho spatřít večer, v noci nebo nad ránem. Dopoledne je vydět ještě slabě. Měsíc jde vidět z tvaru tzv. srpu, potom se zaplňuje do tlustěšího srpu, do poloviny a pak do tlustější poloviny a do celku. Říká se že měsíc vznikl tak že se planeta Země a Pluto se srazili a ty útržky z planet se spojili a vznikl Měsíc.

Měsíc-časová délka
Měsíc může být v podobě časové délky. Taková časová delka měsíce trvá od 28 do 31 dní. Měsíc má 4 týdny, a několik dní, jen Únor má přesně 4 týdny (pokud není přestupný rok ,protože 4x7=28). Tento měsíc se mi zdá nejkratší, ačkoliv to není Únor. Jsou totiž prázdniny, konec od školy...

Měsíček- rostlina
Jedna krásně zbarvená květinka se jmenuje Měsíček. Není to uplně Měsíc, ale prostě jen Měsíček. Měsíček má odstíny teplých barev, většinou je do oranžova. Měsíček pěstují zahrádkáři, pro někoho je to plevel pro někoho ne.

To je vše co mě o Měsíci/Měsíčku napadlo, doufám že se vám článek líbil, vaše
KonvalinkaB

13.díl-Specialisté přijeli

23. července 2012 v 17:13 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Specialisté přijeli

Rosie, to údolí vypadá docela veliké, není nějaká rychlejší cesta jak se dostat k zámku? zeptala se unaveně Musa. Jo, jasně že je! řekla Rosie a ukázala na duhu. To jako máme vylézt až na tamten kopec? zeptala se Stella. Rosie ji na to odpověděla: Až vylezeš na ten kopec tak po duze se můžeš sklouznou až k zámku. Rosie, jak to všechno víš? Vždyť si říkala že přes Dračí jeskyni se nikdo nedostal.. řekla Bloom vyzvýdavě. Já sem to poslouchala od mamky když sem šla spát, četla mi tu knihu furt dokola a já sem podle textu malovala obrázky. řekla Rosie. Tak už pojďte! povzbudila Musa a vyrazilo se. Kde je Kiko? zeptala se Bloom. Já nevím, před chvilkou tu byl... odpověděla Tecna. Najednou všicni uslyšely písknutí. Bloom a Musa se podívali za keř a tam byl Kiko s nějakou zaječicí. Tak už pojď Kiko! povzbudila ho Bloom. Kiko jen smutně koukal to zaječici a odcházel k Bloom. Bloom si ho vzala do náručí a řekla: Musa má pravdu, jdeme! Kolem zpívali ptáci a dokonce i Stella zahlédla srknku. Cesta se jim zdála strašně moc dlouhá ale nakonec vyšli nahoru. Tak co teď Rosie? zeptala se Bloom. Rosie vzala Stellu a Musu za ruku a řekla: Tak teď sem! Musa si sedla a zeptala se: Jak dlouho pojedeme? Proč se ptáš? zeptala se Rosie. Vypadá to na hodně dlouho, že? No, pojedeme asi tak 2 minutky. Bloom si vzala Kikoua na klín a všichni si sedli-teda skoro všichni Stella se hrozně bála. Stello, no tak, bude legrace! řekla Tecna. Bloom vzala Stellu za ruku a odrazila se. Stella a všichni ostatní jeli po barevné duze. Pak Rosie řekla: Ochutnejte! Cože? To mám jako jíst duhu? zeptala se Tecna. Jo, skus to! povzbudila Rosie a utrhla si červenou barvu. V mžiku duha znovu dorostla. Ochutnejte, je to dobré! řekla Rosie a utrhla si další červený kousek. Bloom a Stella si hned vzali zelenou barvu. Tecna, ačkoliv byla proti si vzala kousek modré a Musa žlutou. Kiko začal pískat a tak mu Bloom utrhla oranžovou. Mňam, ta žlutá hutná jako žvejkačka! pochvalovala si Musa. Mě ta červená přijde jako jahoda. řekla Bloom a utrhla si žlutou. Stella s Bloom souhlasila. Tecna řekla: Hmm, ta modrá chutná jako nějaký penrek! Přiblížil se konec duhy, a všichni si utrhli kousek duhy. Pak Rosie řekla: Skočte! Nikdo nechápal proč, a tak všichni kromě Rosie spadli na zem. To si vyčetla z té knihy? zeptala se rozboleně Stella. Ne, to vím normálně, vždy když se blíží konec skluzavky tak vyskočím. řekla Rosie a začala se smát. Pak se všichni rozhlédli. Páni, je to tu jako v pohádce! jásala Bloom. Vítejte u Strážkyně, holky! ozval se nějaký hlas. Kdo je tam? zeptala se opatrně Stella. Přece já zlatíčko! řekl Brandon a objal Stellu. Brandone, tohle mi nedělej! řekla Stella a dala mu pusu. Sky a Bloom si spolu začali dávat debatu. Musa a Riven se ani moc nezdravili, ale pak Musa vyskočila a objala ho. Muso, tak to sem nečekal! řekl radostně Riven. Tecna hned běžela za Timmym: Timmy! Co tu děláte, nemáte být v Rudé fontáně? Faragonda nás poslala ať na vás dáváme pozor. řekl Timmy. Bloom si najednou vzpoměla: Kde je Helius? Támhle, pokud tě to zajímá. řekl Riven a dal Muse pusu. Musa se zastyděla, ale líbilo se jí to. Bloom opustila Skaye a šla za Heliem který se opíral smutně o strom. Neboj, Helie, však se s Florou brzy uvidíte. řekla Bloom povzbudivě. Díky Bloom, snad. Jak to myslíš snad? zeptala se nechápavě Bloom. Paní ředitelka vám vzkazuje ať si pospíšíte, s Florou to nevypadá dobře ale Layla dělá velké pokroky, a prý jí chybíte. Když ji to Helia řekl Bloom se vrátila ke Skayouvi. Pak řekla: Tak nechme muckání, vyrážíme!

Dnešní počítání

23. července 2012 v 16:42 | KonvalinkaB
Jak jsem psala, dnes začíná počítání! Takže dens navštívilo blog 76 lidí což je docela slušný! Samzřejmě zítra napíšu do tohoto článku další, ale musíte si počkat. Druhý početní den je opravdu chudý, nevím proč... Je to pouhých 47 lidí! A třetí početní den, není špatný, je zatím nejlepší, je to 85 lidí! No a čtvrtý den je to také docela chudé, je to 62 lidí. Tento den je skoro nejhorší, je to pátý den. Naše popularita klesá! Je to 49 lidí! Ou, 6. početní den se taky nějak zkazil, musíme trošku přidat, je to 52 lidí. Budu psát jako mourovatá! Ach, tento den je nejhorší 40 lidí! Tak děkuji všem,hlavně návštěvníkům našeho blogu! KonvalinkaB

76
47
86
62
49
52
40

12.díl-Konečně u Strážkyně

22. července 2012 v 21:30 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Konečně u Strážkyně

Tecno, co kdyby jsme použili tvoje schopnosti a našli by jsme cestu ven? napadlo Bloom. Jo, to by šlo, že Muso? Muso? zeptala se Tecna protože Musu neslyšela odpovídat. Bloom, kde je Musa? zeptala se Stella trochu vystrašeně. Muso, Muso! začali volat Winx. Muso, kde jsi! Jsem tady, pomoc! ozvalo se z některého keře. Kde jsi? zeptala se Bloom. Tady! ukázala Tecna na keř. Winx začali trhat keř aby se k Muse mohli dostat. Musa vylezla z keře a Stella řekla: Páni, vypadáš jako kraken, chtělo by to něco udělat s vlasama, a ty větve! Stello! okřikla Bloom Stellu. Jsi v pořádku Muso? zeptala se Rosie. Jo, nic mi není, ten keř mě uplně pohltil. Holky, musíme držet při sobě, nikomu se nesmí nic stát, jasné? řekla Blomm a podívala se na Kikoua. Ten se schoval za Stellinu nohu protože se tak trochu bál tohoto Bloomina výrazu. Už to mám! vykřikla Tecna. Chcete tou rychlejší nebo bezpečnější? No, to je trošku borblém, Tecno.. Možná lepší by byla ta bezpečnější, nesmí se nám něco stát, le ta rychlejší je asi ještě lepší, jestli nedorazíme ke strážkyni včas Flora může umřít.. řekla Bloom a hodně zaváhala. Budeme hlasovat. Na tyhle listi vyrejete buď variantu číslo 1 nebo 2. napadlo Bloom a všem rozdala listy v keře. Všichni začali uvažovat a psát na papír. Bloom, nesmíme strácet čas! řekla Musa a řekla: Tak jo, konec! Bloom vybrala papírky a četla: jsou tu 4 listy bezpečnější a 2 rychlejší, ale počkat.. Jak to že je tu 6 listů? Vždyť jsme jenom pěti člená skupinka? Najednou Kiko vykřikl a všem to hned bylo jasné. Dobře, kudy Tecno? zeptala se Stella. Tady do leva a pak doprava a znova doprava. Takhle to šlo nějakou chvilku a pak Tecna řekla: Teď už jen doleva a jsme tam! Supr, už se těším až zase budu s Brandonem! vykřikla Stella. Stello, hlavním cílem této honby je pomoct Floře, ne setkat se s Brandonem. řekla Bloom a přimhouřila oči. No,jo, já vím... řekla stydlivě Stella. Musa vyšplhla na kámen a rozhlédla se. Podívejte, támhle je nějaký zámek! křičela a ostatní ji následovali. Rosie, už můžeš stoupnout na kotník? zeptala se Bloom. Skusím to! řekla Rosie odhodlaně. Stella ji položila a Rosie udělala pár kroků. Bolest cítila ale bylo to slabé. Tak co, půjde to? zeptala se Bloom. Jo, je to dobré! Kde je ten zámek? zeptala se Rosie. Támhle, vidíš? ukázala Musa. Tadá! zakřičela Rosie. Jak to myslíš? zeptala se Tecna. No, jsme ve království Strážkyně! řekla Rosie a trochu se divila. To je super, stihli jsme to rychle, a teď je čas na oběd! řekla Stella a začala prohlížet okolí. Stello, to si snad děláš srandu? To musíš hned jíst? ptala se káravě Bloom. Bloom, já mám taky hlad, měli bychom něco sníst. I Kiko začal šmejdit po okolí, vidíš? řekla Musa. A tak všichni začali hledat jídlo...

Co má ráda Flora?

22. července 2012 v 9:56 | KonvalinkaB
Dnešní anketu sem nevěděla tak sem prostě plácla Co má Flora nejraději? Pro ty co zapomýnají Flora je postava z Winx clubu která má ráda přírodu. Tak teď sem vám docela slušně napověděla, takže můžete hlasovat v anketě pod článkem. Prosím nepište do komentářů, ostaní by to mohli skopírovat. Ale při včerejší anketě (Jaká jsi Winx) se o tom v komentářích můžete podílet. Moc děkuji za vaši snahu, schválně jestli Flora má ráda zvířata, války, má ráda to co tady není nebo miluje jízdu na kole? Zkuste hlasovat a uvidíme! Anketa je pod článkem

Babiččin pes-Filip

21. července 2012 v 21:03 | KonvalinkaB
Ahoj, tady jsem vyfotila pár obrázků babiččiného pejska který se jmenuje Filip, je černý, jeho plemeno nevíme, když ho přinesli bylo mu kolem 4 let. Jeden pán kterého babička ani neznala k ní přišel i s dědou (to ještě žil) a říká: Pání, vezměte si ho, my se stěhujeme a není na něj čas. Tak si ho babička vzala. Dříve se jmenoval Čert dnes je to Filip a je mu (v roce 2012) 7 let. Je hodně moc hodný, ale hodně se bojí. Reaguje na povel sedni. Děda ho naučil kde je droga. Asi si říkáte jestli pěstujeme drogy, ne, když se mu řekne kde je droga začne běhat po domě (po dvoře) a hledat tenisák nebo něco podobného. Když se mu řekne kočička tak si myslí že je tam někdo kočka, a začne kňučet. Reaguje na půjdeme ven? To běží ven a je celej poblázněnej. Bohužel není kastrovaný takže až budu mít fenu (jestli vůbec budu mít psa) tak nevím jestli nebudeme mít štěňata. No, nebudu vás napínat, tady jsou jeho obrázky:
Tady se válí na parapetu
Uplně to samé, válení na parapetu
A tady vyhlíží tu kočičku

Jaká jsi Winx?

21. července 2012 v 10:24 | KonvalinkaB
Dnešní anketa zní: Jáká Winx jsi ty?
Prosím, odpovídej v anketě pod článkem. Kolik tu máme Bloom? Je tu nějaká Stella?
Tato anketa vám odpoví! Hlasujte v anketě!

Pěkné stránky

20. července 2012 v 11:19 | KonvalinkaB
Tu jsou odkazy na moje oblíbené blogy:

Myslím že jsem na žádný nezapoměla, pokud ano ihned ho dopíšu. Určitě tyto stránky navštivte, jsou úžasné. Vaše KonvalinkaB