Září 2012

W-1.díl- Nejhorší výlet

6. září 2012 v 17:28 | Becky |  Winx příběhy

Nejhorší výlet

Ahoj, Laylo! pozdravila kamarádku Bloom. Kde jsou ostatní Winx? No, tak Flora je v zahradě, Musa si v pokoji zpívá, Tecna studuje na zkošky které ještě neudělala a Stella si uklízí šatník. Díky, Laylo. Za pár minutek tu budu, počkej tady mám pro vás novinu! když to Bloom dořekla byla už pryč. Ahoj, Floro, za 5 minutek se sejdeme s ostatními Winx před školou! dořekla Bloom a než stihla Flora pozdravit Bloom byla pryč. Ahoj, Muso. Ahoj, Tecno. Pěkný den Stello! Za 4 minuty se sejdeme před bránou, něco vám musím říct! O 3 minuty později byly všechny Winx pohromadě. No tak, Bloom, co si nám chtěla říct? optala se Stella. Takže, holky Faragonda nám dovolila malí výlet na Zemi! Faragonda nás tam přenese. No tak to je fajn Bloom. řekla Flora. Dobrý den, paní ředitelko! hlásaly všechny Winx. Dobrý den děvčata, takže jste připravená? Jistě že jsme. odpověděla Tecna. Vlezte si sem, do té koule, přene se vás. Jenom vás upozorňuji, nepoužívejte kouzla. Ano, jistě že nebudeme! vykřikla Musa ještě než se teleportovaly na Zem. Holky, já jdu za mamkou. sejdeme se v 18:00 tady. Tak ahoj Bloom. řekla Musa. Laylo, nechtěla by si se mnou jít někam do parku? zeptala se Flora. Jo, jasně Floro, ráda s tebou půjdu. No a Muso, nechceš jít se mnou nakupovat? zeptala se Stella? Ráda Stello, taky sem si říkala že potřebuju něco nového na sebe. odpověděla Musa. Stello, Muso mohla bych jít s váma? zeptala se Tecna? No, tak dobře. odpověděla Stella i Musa souhlasila. Floro, ty to tady znáš? zeptala se po půl hodině Layla. Ne, neznám, vždyť ty si mi říkala že sem půjdeme. Znáš to tady? Hmm, myslela sem že ten les vede k parku, ale tady sem nikdy nebyla! A víš kudy jsme přišli? Ne, to nevím! Ale ne, ztratili jsme se! vykřikla Layla. Co budeme dělat Floro? ozvalo se. To si byla ty, Laylo? Ne, já takoví hlas přece nemám! Najednou vyletěla Brepta. Tadáá! vykřikla. Brepto, co tu děláš? Nemáš být s ostatními Pixie? Asi jo, Floro, promiň. No tak to nevadí, Brepto. No tak, teď zase já. řekla Layla. Co budeme dělat? Skusíme jít dál, možná že někoho potkáme.
No, tak Stello už si nějaké šaty vyber! vyhrkla už naštvaná Tecna. Když já nevím, mám si vzít tyhle nebo tyhle? Vem si ty žluté, ty ti hodně slušely, ale už pojď, je 17:45. řekla už přešlá Musa. No tak dobře, vezmu si tyhle. A opravdu, Musa měla pravdu už byla 17:45, pomalu se stmívalo, jelikož byl začátek jara.
Laylo, kolik je hodin? Zdá se mi že tu bloudíme už pěkně dlouho. Ale ne! vyhrkla vyděšená Layla. už je 17:58! Co že? Musíme se vrátit! Ale jak? Nemůžeme kouzlit! vykřikla vyděšená Flora. Brepta! Brebta může vyletět nad stromy a podívat se kde jsme! napdlo Laylu. No, a tak Brepta letěla.Vyletěla až nad stromy a zavolala: Strom, strom, strom, strom! Všude jsou vidět jen stromy a zapadající slunce. To ne! Nestihneme se včas vrátit. Kdyby tu tak byla Tecna, nebo Bloom!
Ale Winx už byly u portálu a slyšely Faragondu: No tak, děvčata portál se za chvilku zavře! No, a co měly Winx dělat? No, skuste hádat. No, šli do Alfei...

Ruším blog

5. září 2012 v 19:42 | KonvalinkaB
Takže, je mi líto, ale z moc velkého nepřehledu blog ruším, ale nebudu ho mazat, budu odsusud kopírovat příběhy, takže když si je budete chtít skopírovat pro svůj blog, napište zdroj this-my-worl.blog.cz. Ano, this-my-worl je můj nový blog, doufám že tam bude alespoň trošku přehled. Snad vás to nemrzí, ahoj, musím na svůj nový blog. Tak navštěvujte ho, tento blog už by neměl být v provozu. Dík, KonvalinkaB, vaše nová Becky!

Avatary zdarma!

3. září 2012 v 20:09 | KonvalinkaB
V photofiltru jsem se naučila dělat takové zajímavé avatary, tak pokud je budete chtít, stačí si napsat, do komentářů toto:
1. s čím chceš avatar
2. jméno na howrse
3. Chceš tam text? Jaký?
4. Jaký máš blog (pokud nemáš, nevadí)
5. Jaká by měla být barva textury?
6. Jaká barva textu?

Podmínky:
Musíš mít někde napsáno Avatar od barunky0505, atd.
Avatar si nech alespoň týden, nebudu ti ho každý den měnit

Avatar dělám nehýbací, pokud chcete hýbací musíte si to udělat přes glitterfly.com nebo bloggif.com, ale stále je to moje práce! Tady máte ukázky, které si můžete kopírovat, ale musíš si někam napsat že je ode mně, ale pokud chcete s textem, musíte vyplnit tabulku. A teď konec keců, tady jsou ukázky, ukázky budu i postupně dodělávat, tak ale teď už fakt konec keců, tady jsou, vlastně, snad se vám budu líbit, a tady tedy už ty ukázky:Anketa- Kolik ti je?

3. září 2012 v 12:22 | KonvalinkaB
Je tu další anketa na kterou můžete zahlasovat pod článkem.


Tak hlasujte, téma je: Kolik je ti let?

Připravte koně na jízdu

2. září 2012 v 20:39 | KonvalinkaB
Jak se připravují koně na jízdu? Jak po jízdě? Tedy alespoň jak to děláme my!
Nejprve si seženeme ohlávku a pokud máme tak i vodítko. Koně postavíme do čistícího boxu a zapneme mu takové 2 postraní krátké vodítka (samozřejmě sundáme praktické vodítko). Jdeme do místnosti kde máme kartáče, kopytníky, hřebeny a takové věci k čištění. Nedoporučuji koně před jízdou opláchnout. Nejdřív koně vyčistíme krouživými pohyby rejžádem (tvrdý kartáč) a pak pohyby po jeho srsti vyčistíme koně obyčejným kartáčem (měkký kartáč). Koni vyčešeme lehce hřívu (pár tahů hřebenem nebo kartáčem na hřívu) ale ocas nečistíme. Přejdeme na kopyta. Část kopyta která není zakrytá (není přímo se zemí) očistíme kartáčkem který je připevněný na kopytním háčku. Pak zvedneme kopyto koně, hlava nikdy nesmí být ke předku koně. Začínáme předními nohami tak že očistíme koni slámu z kopyt (kartáčkem na kopytníku) a pak vyškrábeme kopyta háčkem. Až doděláme všechny 4, dojdeme si pro věci k sedlání a uzdění (dečka, beránek, sedlo+podbřišník, uzdečka) Ale pozor, musíte mít správnou velikost koně. Do poloviny kohoutku koně položíme dečku, na ní beránka tak aby dečka na kohoutku koukala cca. 5 cm. Na koně vyhodíme sedlo tak aby beránek na kohoutku koukal cca. 5 cm. Koni sundáme uzdečku a 2 postraní vodítka a dáme uzdečku a samozřejmě udidlo. Pak jdeme na podbřišník, který přichytneme na sedlo na první dírku, pak provlíkneme očkem u dečky, pak u uzdečky a pak zase u dečky ale na druhé straně. Tam podbřisník utáhneme na co nejvyžší číslo to jde, a na druhé straně ho utáhneme na co nejvíce. Po 5 minutách podřišník zkontrolujte. Když odjezte sundejte nejříve sedlo (samozřejmě podbřišník také), beránek a pak dečku. Uzdečka musí být vždy po sedlu! Pokud je kůň zpocený a má pěnu u huby, zbalte kus slámy do kuličky a spocené místo potírejte. Pak ho přejeďte prachovkou (pokud nemáte, nevadí) a těmi kartáči. Vyčistěte hřívu a kopyta. Pokud to máte i u vás zavedené jako my, zeleným mazaním štětcem kopyta koně nalakujte. Nalakujte jak spodek, tak i vršek kopyta. Sedlo, uzdečku, beránka, podbřišník a dečku odneste do sedlovny. Koně odveďte do boxu či na louku (pokud jde kůň na louky, nelakujte kopyta) s přístupem k pitné vodě.

Zase ta škola..

2. září 2012 v 17:54 | KonvalinkaB
Zítra mnoha z nás zazvoní budík. Já budu stávat obzvlášť brzy abych si zasedla svoje milované místo (mám ho všechny ty roky co jsem na škole), protože jestli mi ho někdo zasedne tak se zblázním. Vlastně, škola není až tak zlá. Sice ano, já vím učení je trest nejvyžší, všichni na učení kašlou, jenže když se na to (m)učení vykašlete, až budete dospělí neuživíte se. Ono se to lehce říká, ale je to opravdu moc těžké. Já bych brala veterinářku, ale:
1) musíte se hodně učit
2) za veterinářku není moc peněz
Takže si myslím že by bylo lepší mít svou kavarnu či restauraci. Tam si vyděláte možná i víc peněz (záleží na tom na kterém je kavárna/restaurace místě. Ale teď už ke škole:
Zítra můžeme říct: Už je to tady, doba (m)učení.. Prázdniny by byli o hodně lepší! Škola je nejnudnější místo, ale taky tam máte kámoše, to mi připomíná že už se moc těším na svou kamarádku Blanicku444. Hlavně se netěším na (m)učitele!

Blog

1. září 2012 v 15:08 | KonvalinkaB
Na tento blog již moc nechodím. Nevím proč, nejspíše to je tím že mám Magic-horse-club. Až bude školní rok, mělo by se to změnit. Ale ne o moc, budu se totiž učit grafiku v PhotoFiltru, kterou mě bude učit hghlk (This-is-you.blog.cz) je to výborný grafička, a moje dobrá kamarádka. Už se na to moc těším. Takže, tento dess je právě od ní. Už se moc těším až si vyrobím i svůj.. V kreslení bych ho asi nezvládla, prezentace blogu je robená v kreslení. Takže na blog nebudu mít moc čas, nebudu asi přispívat, a z Affs si mě můžete smazat, když chcete. Dík za pochopení.