Prosinec 2012

Nový rok

31. prosince 2012 v 17:04 | Coliffe |  Deníček
Ahoj, dnes je slavný den Silvestr. Nevím, proč zrovna musí být Silvestr poslední jméno, ale jde o to,že ten den je dnes, což znamená že dnes končí náš slavný rok. Nevím jak vy ale já bych byla ráda vzhůru alespoň do jedné do rána. Na ohňostroj máme na náměstí hezký výhled. U nás ve městě je Silvestrovský ohňostroj za 1 milion korun, tolik bych za to nevyhazovala protože ulice před naším panelákem je pěkně "hnusná". O Silvestru chodí starší do hospod, oslavovat konec roku. V tomto roce se u mě stalo hodně divných věcí, ale i šťastných, proto připomeňme si je:
Dostala jsem králíčka, zemřela mi babička, mám pejska. To jsou asi nejzajímavější věci, ale pro blog.. Odešla jsem z blogu, vrátila jsem se zpátky po 3 blozích a také tento blog oslavil první narozeniny. Také se stalo mnoho věcí na howrse-prodala jsem mého nejlepšího koně, odchovala jsem kolem 80 jednorožců, mám namibijského koně. To je všechno. Ale co bych očekávala od roku 2013?
Nový počítač, přestěhování se do domu..

Otázka:
A co se stalo vám v roce 2012?

W-31.díl-Není to jen toto..

31. prosince 2012 v 13:29 | Coliffe |  Winx příběhy
"Ach, ano Winx.." vzdychala slečna Faragonda. "Co se děje?" zeptala se Stella a pohlédla na Faragondu. Ta seděla ve svém křesle, ruce spjaté a na nich hlava. "Obávala jsem se, že na to přijde. A Helia není jediný který "zmizel". Je jich víc, je jich mnohem víc.. Jdou po tobě, Floro.." Faragonda pohlédla směrem k Floře. "A chtějí ublížit všem na kterých ti záleží. Winx, mějte se na pozoru, brzy dojde i na vás.." Faragonda se odmlčela. Winx byly velice překvapené. "Všechny vězní Veris ve svém podvodním sídle. Nemůžeme nic dělat, jsme proti němu bezmocní, ale Veris nám poslal zprávu.." Faragonda pustila mobil s obrazem. Objevil se v ní muž a ten promluvil: "Pokud nám nevydáte princeznu Linphei do dnešního poledne, oni zahynou.." odkročil a v záběru se ukázali všichni stracení lidé. "A on.." záběr se otočil a vzadu byl zabrán Helia a u něj poletovali Trix a volaly: "Tak řekni nám to! Dělej!" ale Helia pořád opakoval jedno slovo, nikdy. Trix proti němu vysílaly mučící kletby. "A on.. z toho co mu mé kolegyně dělají.. Bude mít, tedy spíše už má, ještě horší život než-li je smrt samotná.." Obraz se náhle vypnul. "Winx, vy jste jejich-naše poslední naděje. Jestli tam Flora do dnešního poledne nepřijde.. Vy víte co se stane." Faragonda vypadala že se jí slzy probourávají. "Holky, musíme jít!" řekla pohotově Musa. "Děkujeme paní ředitelko!" křičela Bloom když Winx vyběhly z ředitelny. Proplétaly se mezi bandou studentek které spěchaly na vyučování. "Winx, rychle! Nemáme moc času, a oni už vůbec ne!" volala Bloom. Winx vyběhly na nádvoří. Před několika minutami bylo plné bylo teď prázdné, a chudé. Winx běžely co jim síly stačily. Najednou se zvířil vzduch. Loď z Rudé fontány právě přistála. Vyřítili se z ní Specialisté. "Winx! Rychle, Helia-a ostatní jsou vnebezpečí!" křičel na ně Sky. "My víme Sky, ale nevíme kde jsou!" řekla mu Bloom. Winx nasedaly do lodě.
Flora si sedla odstrčená od všech. "Floro, my ho určitě najdeme.." utěšovala ji Layla která si k ní potichu přisedla. "Ale o to mi nejde. Jen, když jsem nevěděla že jsem princezna, bylo to tak lepší. Teď ohrožuji životy nejen mých přátel, ale všech kteří vyrůstali na Linphei.." Flora si položila hlavu do dlaní a začala brečet. Do toho všeho začal pípat senzor. "Jo!" vřískal Timmy. "Zachytil jsem je! Jsou v moři Solárie!" jásal Timmy. Loď se hned otočila směrem k Stellinně rodné planetě.

"Ona nepřijde, Verisi.." obávala se Stormy. V podmořském království Solárie to bylo krásné, ale v "obydlí" Verise ne. "Ale přijde.. A pokud ne... Ghastin!!" Veris se obrátil k Heliovi a jeho kletba Heliu zasáhla. Helia bojoval proti bolesti ale ta ho přemohla a on bolestně zavřískal, kroutil se a sténal. Ghastin byla musící kletba čarodějů. Icy na něj právě chtěla zaútočit ale Veris ji zastavil. "Omdlel, nech ho být, jestli je mimo, k čemu nám mučení bude?" Icy stáhla ruku a potichu dodala: "Slaboch.." Po třech hodinách řekla Darcy: "Ona vážně nepřijde.. Je na to moc slabá chudnka, bojí se aby jsme ji nezlomily nehýtek.." Trix se začaly smát. "Ona není taková! Ona sem určitě nepřijde, nebude dělat takovou chybu!" křičel Helia. "Ticho! Ghastin!" zaburácel Veris. Helia se snažil sílu překonat, ale znovu podlehl, tentokrát to však trpěl, neomdlel. "Měla jsi pravdu, Stormy.. Ona nepřijde, myslel jsem špatně.." dodal Veris po krátké odmlce.
"Ale nemyslel!" Flora stála i s ostatními u hradu. Bloom, Layla i Musa v přeměně Benix, ostatní Winx jen s pouhým Charmixem. Specialisté tasili své zbraně.

Pokračování příště

Pes jménem Drak

30. prosince 2012 v 15:08 | Coliffe |  Zvířata

HLEDÁ SE

Ztratil se roční černobílý pes border kolie, slyšící na jméno Drak. Pokud jste ho viděli, ozvěte se na číslo 724 523 651.
Je hodný, lidi nežere!
Pohybuje se v okolí Branek (Valašské Meziříčí).
PROSÍM VŠECHNY BLOGERY, KTEŘÍ SI PŘEČTOU TENTO ČLÁNEK- DEJTE SI HO NA BLOG. PROSÍM.
Pokud jste se již také ocitli v takovéto situaci, jistě víte jak se daný člověk cítí. Buďte solidární a pomozte alespoň takto. Nikdo se nebude zdráhat tomu, když tuto prosbu vyvěsíte i na zeď svého Facebooku. Všichni budou rádi.
DĚKUJI!
PS: Pomozte druhým :)

Corinka-povely

29. prosince 2012 v 10:20 | Coliffe |  Deníček
Ahoj! Mám pár minutek abych mohla udělat článeček o svém jorkšírském štěněti, potom rychle do domácnosti..
Jak jistě víte, mám jorkšírské štěně kterému 7.ledna 2013 budou 3 měsíce.. Už jsem ji naučila povel sedni, umí ho dobře, ale někdy neposlouchá. Už skáče i z gauče, ale na něj nalézá pouze z krabice od topinkovače. Je to zlato, včera večer málem převrátila stromeček. teď se ale chci věnovat Rozárce, protože se mi zdá že je jí to líto, ale že je vlastně ráda že má pokoj :D. Tak ahojky-
Coliffe

W-30.díl-Divné chování

27. prosince 2012 v 16:48 | Coliffe |  Winx příběhy
Ahoj! Je tady další dílek Winx clubu! Další přijde asi v úterý, konkrétně nevím kdy. A těšte se i na další články, konkrétně tento je ohledně vztahu Flory, Tess a Helii.. Více v článku!

Soutěž výroční

27. prosince 2012 v 16:05 | Coliffe |  Soutěže
Ahoj, moc nemám čas, tak proto ruším soutěž. Je mi líto, omlouvám se, ale nechci trávit na počítači většinu svého času a myslet jen na blogovou soutěž. Pořád vymýšlet úkoly, díky, ale ne. Takže až budu ít náladu-budiž.

Zoo tycoon 2

26. prosince 2012 v 19:46 | Coliffe |  Pc hry
Ahoj, návštěvníci mého blogu! Dnes bych vám chtěla napsat něco o mojí první hrané hře na počítači, to mi byly 4 roky a hrála jsem to u bráchy na starém počítači. Ze začátku jsem pouze sledovala bráchu jak hraje. Obdivovala jsem že jeho Zoo dostala 5 hvězdiček a že se mu gepardi po koupeli váleli pod stromem. Nakonec jsem si k tomu sedla já, Zoo jsem měla teda ošklivou, ale na 4 roky celkem ušla. Pak mi hru dal brácha do mého nového počítače...

Zoo-1.díl-Filip

26. prosince 2012 v 14:14 | Coliffe
"Máme se s Filipem sejít za 15 minut v budově pro zaměstnance číslo 4!" Adéla tlačila do kopce vozík na kterém seděla Natálie. Bylo deset hodin ráno, slunce pálilo a Adéla stěží oddechovala. Mikinu kterou ji poručila dát si na sebe Sára měla uvázanou okolo pasu, nejraději by si však sundala i tričko. Sára byla pomocnice v Zoo, spíše o patro výše nad ředitelnou, vypomáhala Natčinému novému otci s domácností. "Vždyť já vím, už to opakuješ 5 minut, stále dokola!" obořila se na Adélu Natálie. "Vždyť já vím.. jenže mám strašnou žízeň a je mi vedro!" hádala se s ní Adéla. Letní slunce pálilo a brzcí návštěvníci byli už 2 hodiny v Zoo. "evím jak ty, ale já vydím budovu na které je napsáno budova pro zaměstnance 4, takže tady nefuň, už jsme tam!" Natálie ukázala směrem k oranžové budově na které byli žirafí fleky protože budova byla hned naproti výběhu žiraf. "Ok, tak jsem to trošku přehnala.." přiznala se po krátké odmlce když dorazili k budově Adéla. "Hele, támhle jde Filip!" ukázala směrem k hnědovlasé osobě oblečené v monterkách. "Ahoj, Filipe!" Adéla mávala rukama a skákala. Filip k nim přišel. Chvíli se upřeně díval svými hnědými očky na vozíkářku Natálii a pak se jako by probral, kouknul na Adélu a obejmul ji, Adéla mu to opětovala. "Dlouho jsme se neviděli, jak bylo v Itálii?" zeptala se Adéla. "Ale, bylo to dobrý.. A co tady? Jak je na tom Zara?" zeptal se. Zara byla tygřice která čekala mláďata, bohužel se zlomenou nohou. "Pořád stejný, ale rodiče adoptovali Natálii, už je několik let po bouračce.." Adéla začala vyprávět Filipovi celý příběh. "Ahoj, já jsem Filip." Filip se na Natálii podíval a usmál se. "Já jsem Natálie, ale říkej mi Naty." navrhla mu Natálie. "Nepůjdem na džus?" zeptal se Filip. "Ok, Annabeth nám ho ráda dá." řekla Adéla.

Po deseti minutách už přátelé pili ze svých sklenic pomerančový džus který jim připravila Annabeth, která pracovala jako kuchařka pro zaměstnance. Filip si s Adélou a s Natálií zalezli radši do budovy kde byl velký větrák. Po hodině si pro Filipa přišel jeho otec aby spolu jeli domů.

Omlouvám se za krátkou kapitolu :)

Příběh v Zoo-úvod

26. prosince 2012 v 13:46 | Coliffe
Jedenáctiletá Natálie přišla do Zoo v Velinčanech teprve před týdnem. Při bouračce autobusu ve kterém jela ona, její rodiče i prarodiče přežila pouze ona a 4 jí neznámý lidé. Bylo ji teprve 6 a půl let. Natálie bojovala s těžkými úrazy, dokonce byla 4 roky na vozíčku a stále je. Byla v domově dětí, až ji nakonec adoptovala rodina z Veličan která vlastní Zoo. Natálie vůbec nevěděla, že tříčlenná rodina vlastní Zoo, protože byla stále jenom u nich doma, ale dozvěděla se to když ji rodina vzala na procházku, bylo to 4 dny po té, co k nim přijela. Natálie měla veliké štěstí že narazila na takovou rodinu, která se o ní dobře postará. Její nová sestra Adéla které bylo před měsícem 12 let byla moc super. I její nový rodiče, Zdena a Jan byli moc super. A tak se plavovlasá Natálie se zelenými očkami dostala do této rodiny.

Hlavní postavy: Natálie, Adéla, Filip
O Zoo: Zoo ve Veličanech je velká napůl vesnická a na půl městská Zoo v České republice. Kapacita 100 zvířat se stále zvyšuje a klesá. Velké výběhy pro zvířata si dopřává každý. Zoo je na Moravě, pod i na horách. V Zoo pracuje 6 veterinářů, 10 ošetřovatelů, 2 lektoři a 8 údržbářů. Rodinka vlastnící Zoo bydlí nad ředitelnou která je uprostřed Zoo. V Zoo je samozřejmostí rybníček, potůček a různé pavilony. Dále tam nalezneme několik středisek, kde je hřiště, restaurace, obchody, stánky, lavičky, pódium pro lektora. Stánky nalezneme i cestou, a lavičky také, ty jsou všude u výběhů. Budovy pro zaměstnance, mapy Zoo, schránky na dary, adoptační cedule, sponzoří a jiné věci jsou samozřejmostí celé Zoo.
O příběhu: Příběh je vymýšlen podle známé hry Zoo Tycoon 2. Města a to všechno je vymyšlené. V příběhu Natálie, adoptovaná dcera rodiny Biklarsových, její nová sestra Adéla a kamarád Filip, jehož tatínek pracuje jako lektor v Zoo prožívají dobrodružství v této Zoo a řeší různé problémy. Nechte se překvapit!

A nakonec-další díl vyjde do konce týdne

Štědrý den

25. prosince 2012 v 11:22 | Coliffe |  Téma týdne
Že by konečně na blog.cz vymysleli nějaké dobré téma, na které dokáží vymyslet něco i blogařky jako jsem já? No, každopádně tento článek není kvůli nějakým správcům blogu, ale jde o štědrý den. Dostala jsem mnoho krásných dárků, jako celá moje rodinka. Bylto moc krásný večer, rozbalovat dárky, společně se bavit, sledovat všechny jakou mají radost...

W-29.díl-Hádka

22. prosince 2012 v 16:39 | Coliffe |  Winx příběhy
Ahoj! Máme tady další dílek Winx clubu! A jen tak okolo ostatních příběhů, teď je moc psát nebudu, nemám nápady, ale za to k Winxkám ano, takže se těšte. V tomto díle se Flora dozví strašnou pravdu, pohádá se s Heliem a nebude moct s nikým jít na slavnost. Více v celém článku Mrkající

(Ne)splněná vánoční přání

21. prosince 2012 v 13:06 | Coliffe
Ahoj, tento článek je ohledně našich dlouho čekaných Vánoc. Nejspíše už jsem z nich vyrostla. Ne, není to pravda, nevyrostla, jen vím to co vím, a taky vím že se mi tyto Vánoce žádné z mých přání nesplní, takže mi je k ničemu stát u vánočního stromku a se smíchem rozbalovat dárky, s tím že hledám to, co jsem chtěla. Takže nevím jak vy, ale já se na Vánoce netěším. Vím, že dárky nejsou všechno, ale tak co. Rodinu vidím celé dny, ale nejsem jako někdo, komu jde jen o dárky a při tom říkají: "Vánoce jsou kvůli tomu aby se rodina sešla!" Ne, to ne.. Ve škole slyším pořád: "Já chci .... a viděl/a jsem to u nás doma, jak to rodiče balí atd...

A co chcete k Vánocům vy?

HP-Dech pegase-3.díl-Hodina s Hagridem

20. prosince 2012 v 15:13 | Coliffe
Bylo pondělí ráno, slunce se již vyhupovalo na obzor. Studenti právě pročítali své nové rozvrhy hodin. Hermiona, Ron a Harry seděli v Nebelvírské věži. S otevřenýma očima bloumali po rozvrzích. Jako první hodina v pondělí byla péče o kouzelné tvory. Bylo to celkem fajn, mít jako prvního učitele Hagrida. Jenže pod jednou podmínkou-strávit ji se Zmijozelem. A tak se nebelvírští vydali k Hagridově boudě. Když přišli, zmijozelští stáli u Hagridova domu. "Ale, ale, ale.. Kdopak to tady je? No ne-To je pan Potter!" vykřikl Malfoy. Zmijozelští se začali chechtat jak pominutí. "Grangerová-ta mudlovská šmejdka! K ní ten sproradný krvezrádce Weasley, a v čele- lord Potter!" zmijozelští se znovu rozchechtali. Mraky nad nimi se honily, vypadalo že bude pršet. Najednou se dveře od boudy rozletěly a z nich vyšel Hagrid. Rozcuchaný, ve svém obvyklém obleku. "Ahoj, děcka. Máme tady mít hodinu, a já jsem si pro vás na začátek připravil takové malé překvapení.. Pojďte se mnou." zavelel Hagrid. Jeho velké nphy udělali pár kroků a už byl k nevidění. Studenti se rozklusali aby poloobra dohnali. "Snad nás ten starej trouba nevede do zspovězeného lesa.." namítla jedna ze studentek zmijozelu. "Co by se od něj taky dalo čekat.." odpověděla její kamarádka. Ba ne, Hagrid měl za svou chatrčí výběh. Studenti k němu dorazili. Uprostřed výpěhu stálo bílé zvíře, velké asi jako jednorožec. "Seznamte se s Fairy." Hagrid ukázal doprostřed výběhu kde se neklidně páslo bílé zvíře. "Je to pegas. Našel jsem ji teprve před měsícem, celou vyhublou, strádala. Tak sjem jí vzl sem, ale musím říct-ta má ale páru. Po 14 dnech jsem se dozvěděl, že čeká mládě. Proto ji mám tady. Takže, aby jsme si to trošku ujasnili-je celkem běsnící, a varuji vás-nechoďte k ní. Nepotřebujete přeci strávit první dny ve škole na vošetřovně.. Někdo z prvního ročníku ustrašeně polknul, půlka jeho koleje se za ním jen otočila a naznačila prstem ať je ticho. Chlapec pokrčil rameny a zadíval se zpět na oslňující zvíře které právě cválalo přes celou louku. "A-ehm.. Proč neodletí?" zeptala se Ginny která stála na konci skupinky nebelvíru. "Svázal sem jí je.." odpověděl Hagrid. Hermiona se opírala o ohradu a vypadalo to že přemýšlí. Ron si povídal s Ginny a Harry stál opřený o ohrafdu, zády k pegasovi. V hlavě se mu kvasilo tolik myšlenek. Jedna byla nejdůležitější: Jak dlouho bude trvat, než se rozhodne jít Voldemort do hradu? Jaké dobrodružství prožijí tento rok? Na to by si nejradši sám odpověděl: žádné. A koho tento rok ztratí? Na to by chtěl odpovědět: nikoho.. Jenže nic nebylo jisté. Bůh ví, jestli tento rok vůbec přežije.Hagrid vyprávěl o pegasích, čím se živý, kolika let se odžívají a jiná různá fakta. Jak to tak vypadalo, Harry, Hermiona ani Ron jeho slova neposlouchali.

W-28.díl-Pozvánka

18. prosince 2012 v 17:23 | Coliffe |  Winx příběhy
A máme tu další dílek Winx příběhů. Tentokrát dostanou princezny z Winx clubu pozvánku na ples pro princeznu planety Linphei. Více se dozvíte na Celém článku!

Ozvalo se dunivé klepání na dveře pokoje. Layla, Musa a a Stella seděly ve společné místnosti jejich pokojů. "Dále!" řekla Stella. Dveře se otevřely a dovnitř vešla Griselda a v rukou držela 11 obálek s červenou stuhou. "Děvčata, děvčata, musím vám ří- Kde jsou kruciš ostatní?!" vyjela Griselda a přísně se podívala po Layle, Muse a Stelle. "Tecna je u sebe v pokoji, Flora a Bloom taktéž-co se děje?" chtěla vědět Musa. "Ach ano, slečno Stello, zavolejte je prosím.." řekla Griselda a opřela se o zeď. "Holky! Je tady Griselda, chce s námi mluvit!" vyhrkla Stella která stála u pokoje Bloom a Flory. První otevřela dveře Tecna. Chvíli se dívala po Griseldě a potom si sedla k ostatním dívkám. Po chvíli se z pokoje ozval Bloomin hlas: "Už běžíme!" Bloom a Flora vešli do pokoje. Griselda si je chvíli prohlížela a potom si odkašla a řekla:
"Milé princezny, planeta Linphea pořádá na počest princezny tétož planety oslavu, a tímto tato plaeta zve všechny princezny-prince do království. Princezny-princové, si smí na oslavu přivést své přátelé. A ještě něco, tady máte pozvánky." řekla Griselda a podala princeznám z Winx clubu obálky. Stella si obálku prohlížela a otáčela ji mezi prsty. Musa nahlížela k Layle, Tecna seděla a dívala se jak Griselda odchází. Flora zůstala stát a vykulená se dívala na dveře. Bloom obálku rozdělala. Byl v ní narůžovělý papír ozdobený barevnými kytičkami. V ní bylo zlatě napsáno nadpisem: Bloom ze Sparksu, zveme vás na oslavu Linphei na počest naší skryté princezny Flory. Můžete si s sebou přivést přátelé, ale pouze do dvou. Oslava se uskuteční dne 11.11.. Těšíme se na vás, vaše král a královna Linphei.
To samé stálo na jiných dopisech, pouze s jiným oslovením. Na Flořiném dopise ale stálo: Drahá princezno Floro, jakož to princezna planety Linphei je vaší povinností přijet již 1.11. i se svými kamarádkami. S pozdravem, král a královna Linphei. "No, tak to vypadá že by jsme měli požádat o povolení u slečny Faragondy a balit.." řekla Musa a by přelomila ticho. "Muso, vždyť je teprve 17. října!" okřikla ji Bloom. "Nejdříve to musíme říct klukům-" "A požádat o povolení, že?" dořekla za Bloom Tecna. "Přesně. Takže nejdříve půjdeme pro povolení, třeba kluci nepojedou a-" řekla Bloom ale Layla jí do toho skočila: "Nepojedou? To si děláš legraci ne? Určitě pojedou!" vykřikla Layla. "Ok, tak ok.. Jedeme teda ne? Co je Floro?" zeptala se Bloom při pohledu na ni. Flora pořád stála na stejném místě, pořád stejně, vypadalo že ani nedýchá. "Co- jo, promiň. Jedeme." řekla Flora, otřepala se a vyšla k dveřím do pokoje. Vyšla ven a Winx za ní, Pixies zůstali v pokojích víl. Winx vyběhly po schodech na nádvoří a stáli tam Specialisti, a Helia nebyl sám..

Pokračování přístě
Winx club 4.+3.série

16. prosince 2012 v 17:02 | Coliffe |  Winx club
Ahoj! Jsem tady zpět, na mém blogu! Jak jste si mohli všimnout, na Barrandově vysílají už čtvrtou sezónu Winx clubu! Nejdříve dávali třetí sezónu, kdy víly ohrožoval kouzelník Valtor kterého stvořily 3 dávné čarodějky. Winx také získaly novou přeměnu-Enchantix. Bloom se dozvěděla více o svých ztracených rodičích, a Layla se seznámila s kouzelníkem jménem Nabu, který se vydával za Ofíra. Jejich rodiče chtěli aby se seznámili, když se však i s jejich dětmi setkali, řekli jim že je to hloupost, ale Layla a Nabu jim vysvětlili, že se mají opravdu rádi. K nové přeměně Enchantix přišel také víly prach.

Ve čtvrté sezóně Winx club ohrožují kouzelníci černého kruhu. Winx se vydají hledat na Zemi poslední zemskou vílu-Roxy. Právě díky tomu získají novou přeměnu-Believix. Winx si také díky Flořiné magii otevřou obchod se zvířátkami. Stella bojuje o Brandona se sproradnou Mitzi. Musiin a Rivenův vztah má velké trhliny, a Musa upevní svůj talent a spolu s celou partou založí hudební skupinu. Každý pár prožívá velké nesnáze. Winx musí ubránit Bílý kruh před čaroději Černého kruhu.

Otázka:
Nevíte jaký je e-mail na Barrandov?

HP-2.díl-Nový ředitel

15. prosince 2012 v 17:19 | Coliffe

Nový ředitel


"Ale ne!" vyhrkl Ron. Byli ve Velkém sále v Bradavicích. Ron, Harry a Hermiona seděli u nebelvírského stolu a spolu s ostatními studenty Bradavic hleděli na výstupek k místu ředitele. Místo Albuse Brumbála seděl na největším křesle uprostřed židlí Severus Snape. Všem bylo jasné, že když Albus Brumbál díky Snapeovi zemřel, Snape bude usilovat o místo ředitele. Na místě učitele obrany proti černé magii seděl Alastor Moody alias Pošuk, Hagrid seděl na místě učitele v péči o kouzelné tvory. Severus Snape se zvedl a přistoupil ke zlatému stojánku kde živě plály svíčky. Místo stropu nebylo nic, vůbec nic, bylo tam jen širé nebe, ale jak Hermiona říká, ten strop je začarováný do průsvitnosti. "Vítám zde všechny po dalších prázdninách, ale nevidím tu jen staré tváře, neznám tu snad polovinu sálu. Než se pustíme do hodování, musíme zařadit nové studenty na své koleje." Snape skončil a Mcgonagallová vytáhla kus pergamenu, položila Moudrý klobouk na jednu z nejbližších židlí a četla: "Tomas Theron." ze židle u havraspárského stolu se neochotně zvedl mladík se světlými vlasy a posadil se na židli a na hlavu si dal Moudrý klobou. Po chvilce klobou vykřikl: "Mrzimor!" Mrzimorští začali tleskat a Tomas se k nim připojil. Frank Federelly přešel k nebelvíru, Margareta Gobllinová k havraspáru a jiní k jiným kolejím. Viktor Krum se připojil k Havraspáru. Poslední na řadě byla drobná dívka se jménem Bella Heartová která přešla do nebelvíru. Po chvilce se na talířích objevili vzkutku lahůdky. Ron si cpal pusu kuřecím masem, Hermiona jedla malý čokoládový dortík a Harry si naložil brambory s kuřecím řízkem. "Nemůžu uvěřit že je ředitelem Snape!" vykřikl Ron. "To já taky ne. Snad to přežijeme. Ale snad to půjde, víš, Brumbál nemůže vstát z hrobu a učit tady.." řekla Hermiona a nabrala lžičkou další kousek dortu. O hodinu později Harry, Ron a Hermiona kráčeli po starém schodišti s několika studenty kterí chodili do nebelvírské koleje. Když vyšli nahoru, zastavil je školní prefekt a řekl jim nové heslo k vchodu do koleje. Harry, Hermiona a Ron se zastavili před obrazem Buclaté dámy. "Hrad." řekl Harry. Obraz se vyklopil do předu a oni prošli dovnitř. Rozlehl se jim malý sál nebelvíru. Hermiona se rozloučila s Harrym a Ronem a odešla po schodech do dívčích ložnic, Harry a Ron se vydali na druhou stranu, po schodech do chlapeckých ložnic. Neville Longbottom už ležel v posteli, nikdo jiný v ložnicích nebyl. Harry a Ron se převlékli do pyžam a šli spát. "Stejně je to divný, mít Snape jako ředitele.." řekl Ron. Byla to jeho poslední slova před upadnutím do spánku. Harry na své pohodlné matraci usnul hned, nebylo to jako u Dursleových.

Pokračování příště


W-27.díl- Nečekaná zpráva

14. prosince 2012 v 17:33 | KonvalinkaB |  Winx příběhy

Nečekaná zpráva

Winx už na Musu v autobusové kabince netrpělivě čekali. Toho dne bylo deštivo a nikdo z nich neměl po ruce deštník. Hele, něco sem jede! křikla Stella radostně, protože jí nebyvilo být v neútulné kabince spolu s cizími lidmi. Stella má pravdu, holky podívejte! řekla Tecna a ukázala na autobus. Winx se vyhnuli ven z kabinky, až na Stellu. Stello, co je s tebou?! Pojď přivítat Musu! řekla Bloom. Ne, to je dobrý, nechci vypadat.. jako zmoklá slepice! řekla Stella a podívala se na své žlutavé vlasy. Bloom ji neodpověděla a běžela k autobusu. Z autobusu vystupovalo nepočetně lidí, až konečně vystoupila Musa. S těžkou tažkou se táhla až k Winx, a Tune letěla nad ní. Muso! vykřikly Winx a šly ji objat. Aho, holky! řekla Musa šťastně. Tak už to Flora ví? zeptala se Musa. Vím co? nechápala Flora. Ajajaj.. pomyslela si Musa, protože to nejspíše neměla říkat. No.. Floro.. řekla Layla. Co, o co jde? zeptala se Flora znovu. To vyřešíme v pokoji. řekla Bloom. Stella vylezla z kabinky ačkoliv to bylo proti její vůli. Jak bylo na oslavě, Muso? zeptala se Layla. Dobře, získala jsem Benix! řekla radostně Musa. Vážně? Gratulujeme! řekla Bloom. Tak ale teď už pojďte z toho deště do našeho pokoje, dáme si horké kakao! řekla Musa. Winx a Tune beželi ke škole a po schodech rovnou do pokojů se smíchem, teda Flora se nesmála. Byla zabraná do toho co jí Winx tají. Winx vtrhli do pokojů, a na podlaze bylo tolik vody, že by se s ní dal zalít Flořin pokoj! Winx svým smíchem probudili Pixies a Kiku. Pixies vyletěli z pokojů rovnou ke svým vílám. Kiko o něco později přihopkal k Bloom, která stejně jako ostatní víly seděla na pohovce. Takže? řekla Flora. Takže.. nevěděla co má říct Layla. No, Floro, budu k tobě upřímná.. řekla Bloom a pokračovala: Když jsi s Laylou byla v Nemocnici, Kiko rozkousal tvojí spřízněnou květinu, tak jsme s tvojí sestrou Rosie a specialistama vydali za Strážkyní zpřízněných květin, srdcí obyvatel planety Linphei. Strážkyně nám řekla že jsi princezna, a taky Strážkyně přírody.. řekla Bloom s velkým napětím. "Co že jsem?!" Flora vyvalila na Bloom nechápající pohled a její zelené oči se roztáhly. "No.. jsi princezna a.. a taky strážkyně přírody.." opakovala Musa zaskočile. "Jak to? Vždyť moji rodiče.. Nejsou to přeci král a královna! Nežijeme v paláci a-" Floru přerušila Tecna. "Vlastně jsme zjistili že jsi vyrůstala s jinými rodiči, tvoji rodiče totiž bydlí v paláci.." Flora udiveně koukala z jedné víly na druhou. "Ale.. Chcete říct že.. Že já a Rosie máme úplně jiné rodiče?!" Flora vyhrkla tak že se kytky v jejím pokoji zatřásly. "No, vlastně..Jo." přitakala Layla a odhrnula si na stranu své dlouhé hnědé vlasy. "Tak.. tak dobře no.." řekla Flora a lehla si na pohovku. "Seš v pohodě?" zeptala se po krátké odmlce Musa. "V pohodě? Jo-jasně že jsem v.. pohodě." řekla upjatě Flora. Víly na ní chvilku koukaly a potom odešly do svých pokojů. Všichni kromě Bloom. "Floro?" zeptala se opatrně. "Co- jo Bloom.. Co se děje?!" Flora byla nejspíše úplně mimo. "No, jsi v pohodě?" zeptala se Bloom. "Jo, jasně že jsem.." řekla Flora a zabořila hlavu do nadýchaného oranžového polštáře. "Tak teda dobře.." řekla Bloom a odešla do svého pokoje. Dívky si místo nějakých předmětů vzaly volno, paní Faragonda jim to schválila. Dívky byly celý den ve svých pokojích se svou společnicí. Musa zkoušela hru na flétnu, Tecna metr od ní hrála s Digit počítačové hry. V dalším pokoji si Stella zkoušela své šaty a Layla dělala nejrůznější cviky. V jiném pokoji se snažila Bloom naučit se nová kouzla a Flora seděla na své posteli a tiše přemýšlela. Víly šly spát poněkud brzy. Víly se od nečekané zprávy nenávštívily, a proto se jim to zdálo divné.

Pokračování příště


Klub od blogu!

10. prosince 2012 v 15:33 | Coliffe |  Ostatní
Ahoj, mám pro vás jednu zprávu. Pokud se ti tento blog líbí, a chceš přispívat do jeho klubu, nyní máš tu možnost!
Dle mého názoru by měl mít blog nějaký klub, každopádně, to není nutné, jen pro ty co rádi píší s někým. Klub od tohoto blogu je na stránkách kb-club-friends.blog.cz
Více se dozvíte na stránkách. Hledáme členy. Můžete přispívat různými články, jak se vám zlíbí. Pokud chcete, můžete se zaregistrovat. Možná vytvořím nějaký svět, bylo by to také na blogu, něco jako taková blogová hra. Ale více se dozvíte už u blogu, vaše
Coliffe

Cora

8. prosince 2012 v 15:37 | Coliffe |  Deníček
Ahoj, takže jak už jsme psala v článku Vánoční nákupy, zítra na mě čeká fenka. Už jsem jednu fenku měla, také Cora, jorkšír, ale měla nemocné srdíčko. Takže zítra v 14:00 uvidím poprvé svojí fenku! Bude se jmenovat Cora. Pelíše, misky, granulky, kostičku má koupenou. Dám jí také jeden harřík, protože s tím si naše bývalá Cora hodně vyhrála, ale hadřík staré Cory jí nedám, musí to pochopit. Ale dám jí jiný hadřík. Jsem zvědavá, jestli bude s Rozárkou kamarádit nebo ne. Moc, moc se na ní těším. Ale horší to bude s jejími výkaly, ale to se naučí. Už se těším jak s ní budu běhat po louce, jak s ní pojedu k babičce, budu si s ní hrát, budu s ní spát, ukážu jí kamarádkám, budeme si spolu všichni hrát, bude se fotit, budu se s ní mazlit, bude se kamarádit s Rozárkou.. Lidičky, moc se na ní těším. A zde je otázka pro vás:

Co nejraději děláte se svým domácím mazlíčkem?

Vaše natěšená Coliffe

Vánoční nákupy :)

8. prosince 2012 v 13:43 | Coliffe |  Deníček
Ahoj, před jedenáctou hodinou ranní jsem se vrátila z náměstí malého zapadlého města, které zná málo lidí ale několikrát bylo v televizi. Cesta mi vůbec neubíhala, ale sláva, došla jsem tam :D.