Lily Potter-1.díl

23. března 2013 v 17:24 | Toffee
Ahoj, 2 holky mezi holkami budu psát na svém novém blogu, sme budu psát pouze Lily Potter! Můj další blog je viz. poslední koemnt u předchozího článku :)


"Hele, není to Lily Potterová?" slyšela Lily kousek opodál.
"Ne, to není ona.. Říká se, že má vlasy delší."
Právě seděla u nebelvírského stolu a přežvykovala svůj sendvič. Bylo ji líto že nemá žádné kamarády, a že si na ni všude ukazuji a povídají si o ni. Vůbec netušila, proč to dělají, vždyť je v Bradavicích teprve druhý den a s nikým si nebavila, tak jak ji můžou znát?
A další narážky na to, kdo je, nebo co dělá. Ještě k tomu, nikdo vedle ni neseděl, nevěděla, ja se věci mají. Přemítala si v hlavě pořád tu myšlenku. A ani nevěděla proč s ní nemluví ani její bratři. Vždyť chodí do stejné koleje! Chápala, proč s ní nemluví James, vždyť se s ní nebaví ani doma, ale proč to dělá Albus? Vždyť doma spolu vycházejí, jsou to nejlepší kamarádi, jelikož ani jeden přátele v mudlovském světě nemá, a její matce to vadí. Prý by si měli najít i jiné kamarády, než sami sebe.
Hm, vidím, že Albus už si jiné kamarády našel, pomyslela si Lily když viděla, jak skvěle se Albus baví se spolužáky stejného ročníku. Vždyť přeci jenom, byla Lily z nich nejmladší, tak proč by se kluci s ní měli bavit? Nic tu nezná, a je tak nudná.. Jenže Lily nudná vůbec nebyla. Ale přeci jenom, její kamarádkou byla i Rose Weasleová
"Ahoj, já jsem Summer Bellová. A ty?" Neznámá dívka vyrušila Lily ze snění. Lily se na ní nepochopeně zadívala a dívka ji pohled oplatila přes kulaté brýle. Měla krásně dlouhé hnědé vlasy a Lily ji viděla při zařazování, a to byla ještě s Rose, jenže té dnes bylo špatně.
Lily se konečně probrala a zatřepala rezavou hlavou. "Ahoj, já jsem Lily.. Lily Potterová. Taky jsi tu nová?" zeptala se ji.
"Ta jsi Lily Potterová? Ty, ta slavná Lily Potterová?!" Dívka křičela na celý nebelvírský stůl.
Lily si myslela, že si z ní chce vystřelit, ale najednou se okolo ni vrhl snad celý nebelvírský stůl. "Ty jsi Lily Potterová?" "Jsi to vážně ty?" "Ta slavná Lily Potterová?" "Dcera Harryho a Ginny Potterových?"
Lily by neslyšela ani vlastní slova. Tolik slávy opravdu nezažila. Viděla jen rozmazané fleky, tak rychle se okolo ní zmítali studenti. Nechápala, o co jim jde, nebo co to dělají, ale byla ráda, že je oblíbená.
"Co se to tu děje?" K Lily něpřišli jen studenti, ale i profesor Neville Longbottom. Jeho kulatá tvář měla nechápavý výraz. Lily se na něj podívala tázavým pohledem, a profesor Longbottom ho nejspíše pochopil, protože hned zavelel "rozchod!" A studenti si začali sedat na svá místa. Ti, kteří měli "údajně" štěstí, jak to říkali, měli šanci si vedle Lily hned sednout. James sedící na druhém konci stolu na Lily vypláznul jazyk a zašlebil se.
Druhý den ráno se James ani Albus ani jejich kamarádi neobjevili u snídaně, a Lily nevěděla proč. Bylo jí to líto, protože se jich chtěla zeptat, proč je slavná.

"Počkej, ty nevíš, kdo jsou to smrtijedi?" zeptala se Summer, která si sedla další den ráno vedle Lily. Rose večer odvezli na ošetřovnu. Snědla prý nějaké otrávené koláčky, ale je už v pořádku, podle ní to ani nestálo za to jet na ošetřovnu. Ale Lily si to nemyslela, a tak radši večer přišla za profesorem Longbottomem, který je pro ni ze všech profesorů nejbližší, jelikož o prázdninách vždy zajde na grilovačku.
"Ne. Měla bych to vědět?" zeptala se nechápavě Lily. Začínala si o studentech, kteří seděli vedle ní, že jou tupci. Jak by mohla znát smrtijedy?
"Takže, ty jsi ta Lily Potterová, a ani nevíš, kdo jsou Smrtijedi?" otázala se blonďatá dívka jménem Debbie. "Ta Lily Potterová a neví kdo jsou Smrtijedi." Opakovala pořád. "Víš, kdo je to ten-jehož-jméno-jsme-nesměli-vyslovit?"
"Proč jsme ho nesměli vyslovit? A co mi to tady vykládáte? Vždyť je to pošetilé! Nevyslovovat něčí jména! Co je to za blbost!" Rozkřikovala se Lily. Už to nemohla vydržet. Ať toho nechají, nebo ať jí to vysvětlí!

"Blbost!" ozval se štíhlý chlapec. "Tohle nemůže být pravda. Určitě nás tahá za nos.. Na světě není jediné dítě, které by neznali Voldemorta!"
"Kdo je to Voldemort?" zeptala se Lily nechápavě.
"Už jí to někdo vysvětlete! Ty to opravdu nevíš?" ohnal se znovu štíhlý chlapec.
Debbie se tedy ujala slova. "Voldemort zabil tvojí babičku a dědu, tedy, rodiče tvého táty," dodala hned, když viděla Lilyin nechápavý výraz, "Chtěl zabít i tvého tátu, ale.. Teď nevím.. No prostě, nepovedlo se mu to. Jeho kumpáni se jmenovali Smrtijedi. Vraždili a vraždili. Bellatrix Lestrangeová zabila kmotra tvého otce, tedy Siriuse. Severus Snape zabil Albuse Brumbála, a po těch dvou má tvůj bratr jméno. A potom se stala závěrečná bitva, při níž zemřel Lupin s Tonksovou, ty co mají Teda, Fred, bratr tvojí mamky, ale také Bellatrix, kterou zabila tvoje babička a..."
"Moje babička nikoho nezabila!" ohradila se Lily. Nedovedla si představit, že by toho byla její hodná babička schopná.
"Nech mě domluvit!" okřikla ji Debbie. "Opravdu si myslíš, že když chtěla Bellatrix zabít tvoji mámu, nechala by to tvoje babička jen tak?" zeptala se a podrbala si levou ruku. "Hm, asi ne, viď? No, a tvůj táta zabil Voldemorta.. A ta bitva, byla tady v Bradavicích, a Neville Longbottom ten profesor co tu učí bylinkářství zachránil život Hermioně a Ronaldu Weasleovým, když zničil Voldemortova hada Naginiho, který nešel porazit ničím jiným, než skřetími výrobky a také jedem z baziliškova zubu.."
"Opravdu hezká povídka, slečno Dewnosová."
U skupinky studentů stál vedle nechápavé Lily profesor Longbottom. "Lily, pojď prosím se mnou." vybídl ji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klikni zde!

Komentáře

1 Blanicka44 aneb Tayra Blanicka44 aneb Tayra | 23. března 2013 v 18:22 | Reagovat

Hezký. Ale lepší příběh je Holky mezi holkami. ;-)

2 Toffee Toffee | Web | 24. března 2013 v 11:15 | Reagovat

[1]: Ten budu psát na novém blogu :)

3 TeRiRi TeRiRi | 25. března 2013 v 17:40 | Reagovat

Becky, víš jak sme byli za školou a jak sme se tam bavili o těch zvířatech. A jak si tam napsala to o tom křečkovi. To sem  neodpovídala já , to byl brácha . Chtěl si něco stáhnout na uloz.to a potom ti na to odpověděl. A já nevím jestl ise na mě zlobíš. Ještě jednou se ti za bráchu omlouvám. Jinak já mám zvířata ráda a je mi jich líto když umřou. Tak jestli mi to / spíš bráchovi odpustíš. :-(  :-(

4 Teddy Teddy | Web | 25. března 2013 v 20:40 | Reagovat

[2]: Ty máš ještě nějaký blog? :-) Dobrý příběh ;)

5 Toffee Toffee | Web | 28. března 2013 v 10:36 | Reagovat

[3]: Samozřejmě, nezlobím se :)

6 Bradavická škola Bradavická škola | 9. května 2013 v 6:57 | Reagovat

Chcete poznat nové lidi? Zažít dobrodružství? Být kouzelník,elh či mudl? Jedninečná příležitost je právě zde na webu :

http://magic-hogwarts.webnode.cz/

Tak neváhej a jdi tam !

7 věrná fanynka věrná fanynka | 11. října 2016 v 8:04 | Reagovat

Ahoj,
máš strašně kjut blogísek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama